Концерн BP (Великобританія, до 2001 року British Petroleum) оголосив про те, що згоден продати свій глобальний нафтохімічний бізнес компанії INEOS (Великобританія) на загальну суму 5 млрд. доларів з урахуванням звичайних коригувань.

Відповідно до умов угоди, INEOS виплатить депозит у розмірі 400 млн. доларів і ще 3,6 млрд. при завершенні угоди. Останній 1 млрд. доларів буде відкладений і виплачений: трьома окремими частинами по 100 млн доларів у березні, квітні і травні 2021 року, 700 млн доларів – до кінця червня 2021 року. За умови отримання схвалення регулюючих та інших органів, очікується, що операція буде завершена до кінця 2020 року.

Нафтохімічний бізнес BP зосереджений на двох основних напрямках – ароматичному та ацетильному, кожен з яких має передові технології та виробничі підприємства, включаючи сильну присутність на зростаючих ринках в Азії. В цілому BP управляє 14 підприємствами в Азії, Європі та США, які в 2019 році виробили 9,7 млн. тонн нафтохімічної продукції.

Компанія INEOS є провідним міжнародним хімічним концерном і виробником полімерів, який управляє більше 180 підприємствами в 26 країнах зі штатом близько 22 000 співробітників по всьому світу. За останні два десятиліття INEOS вже придбала ряд компаній у BP, зокрема Innovene в 2005 році за 9 млрд дол.

BP має давні відносини з INEOS, і ця угода відображає взаємну повагу і довіру, які існують між компаніями. Це стратегічна угода для обох сторін, яка визнає як високу якість бізнесу, так і те, що INEOS у багатьох відношеннях є для них природним власником.

В цілому на підприємствах, включених в угоду, в даний час працюють понад 1700 співробітників по всьому світу. Очікується, що вони будуть переведені в INEOS після завершення продажу.

 

Фото: НПЗ BP в Кастельоні, Іспанія

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА