Більш екологічний і безпечний газ, а точніше - водень. Саме його випробовують фахівці «Дніпропетровськгазу» замість звичного метану. Фахівці створили тестову площадку з трубами. Все для того, щоб перевірити, чи витримає наша мережа цей альтернативний вид енергії.

Для експерименту обрали кілька видів трубної продукції – металеві та поліетиленові труби низького і середнього тиску, з урахуванням як надземної, так і підземної прокладки трубопроводу.

Регіональна газова компанія вирішила перейняти досвід у європейських країн. Адже у Великобританії, Франції, Данії, Німеччині та Нідерландах вже працюють такі проекти.

«При спалюванні суміші газу з воднем у повітря не потрапляє та кількість СО2, що виділяється при згорянні природного газу», – зауважив Сергій Малий, головний інженер Новомосковського відділення АТ "Дніпропетровськгаз".

До того ж, за висновком фахівців, знизиться навантаження на газові мережі, оскільки один кубічний метр водню по енергоємності дорівнює п'яти кубічним метрам метану. І якщо цей альтернативний вид енергії запрацює, жителі області цього не відчують, - зазначають у компанії.

«Горіння газу яке було, таке й буде. За калорійністю водень вище в кілька разів, ніж метан. Усе це йде на експериментальній основі, і макет необхідний для того, щоб змоделювати систему в мінімальному розмірі. Зрозуміти, підходить це чи не підходить», – розказав Сергій Малий.

Це лише перший етап експерименту. Надалі в «Дніпропетровськгазі» планують до водню додавати суміш з метаном, а макет доповнити обладнанням. Аналогічні досліди вже провели на тест-майданчиках у Житомирській та Івано-Франківській областях. На черзі – Харківська та Волинська.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА