Європейський ринок поліетилену (ПЕ) приходить до норми після неспокійного періоду обмежень і повернення попиту до більш нормальних рівнів, повідомляє аналітична агенція Маркет Репорт.

Пандемія коронавірусу принесла в основному невизначеність. Однак поліетилен і зумовлена карантином панічна покупка споживчих товарів означали, що полімер користувався дуже високим попитом в березні-травні.

Споживачі в паніці купували продукти харчування, товари для здоров'я і гігієни, упаковані в пластик, в основному в плівку, і навіть червневі обсяги залишалися високими після того, як у багатьох регіонах були ослаблені обмеження та обсяг покупок повернувся до нормального стану.

До липня стало ясно, що червневі обсяги були засновані на очікуваннях підвищення цін у липні, але тим не менше попит був хорошим, а невизначеність щодо майбутнього означала, що переробники ще не були готові до скорочення запасів.

Турботи про навколишнє середовище та одноразовий пластик більше не були в центрі уваги людей, оскільки споживачі приділяли пріоритетну увагу питанням здоров'я та безпеки.

Ціноутворення не було проблемою в березні та квітні, коли панічна покупка споживчих товарів призвела до дуже високого попиту, а проблеми з логістикою, викликані побоюваннями з приводу вірусів, означали, що переробники були більше стурбовані закупівлею матеріалів, ніж ціною, яку вони заплатив за це.

У зв'язку з обговоренням серпневих цін на європейському ринку поліетилену стало очевидним, що продавці знову намагаються покрити всі витрати на сировину етилен.

Покупці незадоволені, посилаючись на маржу в секторі поліетилену, що значно покращилася. Так, обвал цін на сиру нафту, а потім і на нафту в березні привів до дуже значного падіння контрактів на етилен в березні та квітні на EUR300 за тонну, в той час як ціни за контрактами на поліетилен впали приблизно на EUR140 за тонну за той же період.

До червня, коли ціни на розвідку та видобуток знову почали зростати, ціни на поліетилен також зросли, в результаті чого різниця в ціні мономерів і полімерів досягла найвищого рівня з 2017 року як для контрактних, так і для спотових обсягів.

Покупці зараз не налаштовані погоджуватися на підвищення цін на серпень, незважаючи на невелике підвищення на EUR21 за тонну в новому серпневому контракті на етилен, і їх власне уповільнення попиту є однією з причин цього.

При цьому невпевненість в майбутньому ринків зберігається, оскільки з'являються побоювання з приводу повторного зараження коронавірусом. Деякі підприємства продовжують працювати низькими темпами, а кожен гравець думає про можливості високого рівня безробіття, викликаного рецесією. Все це робить ринок обережним.

Навіть там, де попит більше наближається до нормального рівня, традиційні торговельні моделі все ще порушуються, і більшість джерел не мають ясності в найближчому майбутньому.

Деякі сектори поліетилену все ще процвітають – упаковка, побутова техніка, будівництво. Проте як довго попит може залишатися нормальним –неясно.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА