Компанія Enter Engineering підготувала графік мобілізації нових працівників з регіонів Узбекистану для   будівництва заводу Uzbekistan GTL в Гузарском районі Кашкадар'їнської області. Через пандемію коронавируса   влітку майданчик практично спорожнів, а багато іноземних фахівців були змушені виїхати додому, повідомило   видання Kun.uz.

 «Реалізація великого нафтохімічного проекту вартістю $3,7 млрд. зараз увійшла в завершальну фазу. Закінчити   будівництво заводу планується до кінця поточного року, при цьому на деяких допоміжних і технологічних   установках заводу паралельно вже ведуться передпусконалагоджувальні роботи. На будівельний майданчик   доставлено основне технологічне обладнання, установка якого завершується. Однак об'єкт опинився в зоні   ризику за термінами здачі через спалах коронавируса на будмайданчику», – розповів адміністративний директор   Enter Engineering Тимур Абдуллаєв.

 Пандемія вплинула на темпи будівництва заводу, в зв'язку з введеними обмеженнями на поїздки була припинена   мобілізація іноземних фахівців. Зараз практично всі консультації з іноземними партнерами проходять в онлайн-форматі, візити фахівців на завод організовуються в міру можливості, з дотриманням вимог по карантину.

Завод Uzbekistan GTL в першому півріччі 2021 року має почати виробляти синтетичне паливо з поетапним виходом на повну проектну потужність. Після виходу на проектну потужність він буде переробляти 3,6 млрд. куб. м природного газу (метан) на рік і виробляти 1,5 млн. т палива, в тому числі понад 307 тис. т авіагасу, 724 тис. т дизельного палива, 437 тис. т Нафти і 53 тис. т скрапленого газу.

При цьому вироблена GTL нафта надалі спрямовуватиметься на об'єкти розширення Шуртанского ДХК для збільшення виробництва полімерів, тим самим створивши єдиний нафтогазохімічного кластер. Проект забезпечить імпортозаміщення нафтопродуктів на суму близько $1 млрд. щорічно.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА