Данський фонд Пола Ду Йенсена виділив житомирському водоканалу кошти для придбання, монтажу та введення в експлуатацію нового насосного обладнання, що допоможе перекрити дефіцит води у міському водосховищі в періоди маловоддя.

Цього року Житомир вже мав  серйозну проблему: через  малодощову осінь минулого року, безсніжну зиму та відсутність весняних паводків рівень води водосховищ критично знизився.

Єдиним джерелом водопостачання міста є водосховище Відсічне. Іншого альтернативного джерела водопостачання немає, оскільки підземні води у цій місцевості збагачені родоном, марганцем та залізом.

Доводиться перекачувати воду в зворотний бік: з нижнього б’єфа у водосховище, щоб його поповнити. Проте потужності існуючого насосного обладнання недостатні, тому постало питання закупівлі нового, більш потужного насосного агрегату.

Інженери водоканалу підібрали робочі характеристики для нового ефективного обладнання. Кошти данського фонду Пола Ду Йенсена допоможуть у придбанні насосів, їх монтажу та вводу в експлуатацію.

Отже у випадку можливого періоду маловоддя чи малосніжної зими за рахунок цього проекту буде перекриватися дефіцит води в міському водосховищі.

Для суспільства — це фактор, який має забезпечити як мешканців, так і критичну інфраструктуру та підприємства надійним водопостачанням. Адже від нього залежать і пожежна безпека, і опалювальний сезон, і будь-яка інша галузь міста. Для суспільства — це вирішення проблеми номер один.

Термін реалізації проекту залежить від поставки обладнання, яке буде виготовлятись безпосередньо під замовлення водоканалу. Орієнтовно, реалізація проекту триватиме 14 тижнів.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА