Повну або часткову заборону на пакети з полімерів вже ввели 69 країн світу, згідно з даними Statista, опублікованими в газеті United Nations.  Заборони на використання пластикових пакетів особливо популярні в країнах Африки, а більшість з 32 країн, які вирішили замість заборони стягувати податок за обмеження використання поліетиленових пакетів, розташовані в Європі.

Країни, що розвиваються,  де уряди не можуть впоратися з регулюванням обігу відходів пластмас, здебільшого повністю заборонили певні типи пластикових пакетів. Країни Африки так само ввели найбільш жорсткі заборони, оскільки у них відсутнє лобі виробників полімерів і виробів із пластмас.

Помітними виключеннями з цієї тенденції на обмеження використання полімерної упаковки є Франція, Австрія та Італія, де заборонили тільки певні типи тонких поліетиленових пакетів і вимагають заміни їх на компостовані, що стає дуже поширеним типом заборони в багатьох країнах.

Незважаючи на те що строгість заборон на використання полімерних пакетів варіюється від країни до країни, тільки в деяких місцях повністю заборонені всі некомпостовані пластикові пакети.

Багато країн вивели з-під заборони міцні і зручні для повторного використання пластикові пакети, одночасно вимагаючи від клієнтів платити за них. Також діють обмеження як на виробництво, так і на імпорт полімерних пакетів в країну.

Китай внесений до списку країн із забороною на полімерні пакети, оскільки в 2008 році в країні оголосили поза законом тонкі поліетиленові пакети та почали вводити плату за використання більш міцних полімерних пакетів.

На початку 2020 року Китай оголосив, що істотно розширить свої заходи з боротьби з використанням пластикових пакетів, спочатку заборонивши використання всіх некомпостованих пакетів у великих містах до кінця 2020 року, а до 2022-го поширить цю заборону на всю країну.

У США, Канаді та Австралії, як і раніше відсутні загальнонаціональні заборони або збори на пластикові пакети, хоча ці закони були введені в дію в деяких штатах. Індія, яка також працювала над забороною полімерних пакетів, призупинила свої обмежувальні плани через пандемію вірусу COVID-19.

 Країни з обмеженнями для полімерних пакетів

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА