Асоціації європейських виробників і переробників пластмас, що базуються  в Бельгії, разом з місцевою дослідною лабораторією полімерів оголосили про створення консорціуму, який планує розробити загальноєвропейську програму відповідності вимогам якості для переробників пластмас і узгодити методологію розрахунку переробленого вмісту згідно з існуючою схемою сертифікації.

«Така гармонізація вкрай необхідна для забезпечення дотримання відповідних стандартів і правил для стимулювання економіки замкнутого циклу», – йдеться в заяві групи.

«Програма під назвою PolyCert Europe спрямована на те, щоб допомогти компаніям перевірити свою відповідність стандартам якості та забезпечити відповідність продукції специфікаціям клієнтів, незалежно від того, використовують вони первинні або вторинні полімери. У той же час мета полягає в тому, щоб надати переробникам сертифікат якості та перевірку переробленого вмісту в перероблених продуктах», – пояснили в консорціумі.

До складу консорціуму входять розташовані в Брюсселі організації Європейська асоціація переробників пластмас (European plastics converters association, EuPC), Європейська асоціація килимів і килимових покриттів (European Carpet and Rug Association, ECRA) та Європейська асоціація одношарової гідроізоляції (European Single ply Waterproofing Association). Іншими засновниками є бельгійська незалежна лабораторія Centexbel - VKC і Бельгійська асоціація якості (Belgian Quality Association, BQA, Гент).

Група повідомила, що PolyCert Europe була створена, щоб сформувати загальну схему відповідності, що встановлює міжнародний стандарт, який доповнює та націлений на гармонізацію існуючих схем сертифікації, таких як Plastica Seconda Vita, RAL, AENOR тощо.

Як зазначили в групі, програма заснована на принципах стороннього аудиту. «Така аудиторська робота по визначенню повинна виконуватися системою аудиту, заснованою на мережі органів акредитації та сертифікації та незалежних аудиторів, щоб гарантувати неупередженість та надійність. Європейська мережа акредитованих органів із сертифікації забезпечить узгоджене впровадження схеми PolyCert Europe по всій Європі», – додав представник групи.

Консорціум заявив, що відкритий для будь-яких зацікавлених сторін, будь то національні або галузеві асоціації переробників пластмас.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА