В останню декаду вересня спеціалісти криворізького водоканалу здійснювали роботи з оновлення дюкерного переходу через річку Саксагань. Відбулася заміна двохсот метрів водоводу, який забезпечує питною водою десятки тисяч будинків. Кілька тижнів ретельної підготовки і водокористувачі Покровського району отримали  незвичайну обновку.

Серед інших численних замін і ремонтів ця – одна з найскладніших і нестандартних. Старий дюкер з металевих труб експлуатується вже понад 50 років і вже вкрай зносився. Труби проіржавіли і мають багато пошкоджень, що дуже негативно позначається на ефективній роботі мережі.

Новий дюкер проклали на п’ятиметровій глибині по дну річки Саксагань поблизу селища Бажаново. Його змонтовано з сертифікованих поліетиленових труб діаметром 400 мм.  Полімерні труби є оптимальнім рішенням для підводних трубопроводів, оскільки вони мають високу стійкість до дії корозії та будь-яких агресивних середовищ.

Поліетиленовий дюкер проклали методом санації, протягаючи попередньо зварені відрізки ПЕ труби у стару мережу як у футляр. З’єднання труб здійснено методом зварювання нагрітим інструментом встик, який гарантує 100-відсоткову герметичність стиків.

Для забезпечення безперебійного водопостачання та поліпшення якості подачі води проектом передбачена прокладка двох паралельних ниток водогону – основної та резервної.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА