У Канаді планують до 2030 року повністю відмовитися від використання одноразових виробів з пластику, заявив міністр навколишнього середовища країни Джонатан Уілкінсон. 

«Ми маємо намір заборонити пластикові пакети, соломинки, кільця для скріплення банок, столові прилади і контейнери для їжі, які важко переробити. Ці речі шкодять навколишньому середовищу, а їх вартість втрачається для економіки, коли їх викидають», – зазначив міністр.

За його словами, введення такої заборони сприятиме інноваціям, оскільки з'являться нові вироби, які легко піддаються переробці. «Наш уряд пропонує всеосяжний план, покликаний звести до нуля пластикові відходи. Наш план передбачає перехід до циклічної економіки, стандарти на вміст перероблених матеріалів і квоти на відсоток переробки», – сказав Джонатан Уілкінсон.

У той же час він підкреслив, що одноразові медичні товари, які масово використовуються для особистого захисту під час пандемії, під заборону не потраплять.

Остаточний перелік пластикових товарів, що підлягають забороні, та всі необхідні законодавчі акти для введення обмежень повинні бути прийняті до кінця наступного року. За чинним урядовим планом Канада повинна повністю відмовитися від пластикових відходів до 2030 року.

За даними міністерства навколишнього середовища Канади, щороку в країні виробляється 3 млн. тонн пластикових відходів, з яких переробляється тільки 9 %. Більшість пластика опиняється на звалищах, а близько 29 тис. тонн потрапляє в навколишнє середовище.

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА