Близько чотирьох місяців спіробитники Черкаського водоканалу працювали по вулиці 30-річчя Перемоги, де майже одночасно утворилися три провали ґрунту через руйнування головного каналізаційного колектора. За цей час було відновлено майже 700 метрів трубопроводу та облаштовано 6 нових оглядових колодязів.

На час виконання аварійно-відновлювальних робіт було вжито усі заходи для забезпечення містян безперебійним водопостачанням та водовідведенням. Нерідко ремонтникам доводилося працювати і вдень, і вночі, інколи без вихідних.

Заміну колектора здійснено з використанням безтраншейної технології −  методом горизонтального направленого буріння. Це одна з новітніх технологій, яка застосовується при реконструкції трубопроводів у міських умовах. Вона дозволяє економити матеріальні ресурси, прискорює процес перекладання мереж та мінімізує руйнування міської інфраструктури при виконанні ремонтних робіт.

Загальна вартість ліквідації аварійної ситуації становила  9 млн. гривень.

Оновлена ділянка колектора змонтована з поліетиленових труб зі структурованою стінкою українського виробника. Вони мають гарантований термін експлуатації понад півстоліття. Тобто більш ніж 50  років мешканці Південно-Західного району не матимуть проблем з головним каналізаційним колектором та отримуватимуть якісне водопостачання та водовідведення.

Довідка. Старий колектор діаметром 600 мм було збудовано в 1965-1975 роки на глибині близько 7 метрів. Його руйнування зумовлено тривалою експлуатацією та агресивною дією газової корозії.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА