У Шевченківському районі Харкова бригадами водоканалу замінено близько 6 кілометрів технічно зношених мереж холодного водопостачання. Про це повідомив заступник директора з виробництва комплексу «Харківводопостачання» КП «Харківводоканал» Микола Завада.

«У жовтні ремонтні роботи велися в 311 мікрорайоні, оновлено ділянку технічно зношених мереж по вулиці Космічній, протяжністю 750 метрів і діаметром 300 мм. Заміна мереж проводилася методом руйнування − це найпоширеніший спосіб перекладки, який застосовується в міських умовах. Він дозволяє економити матеріальні ресурси, прискорює процес перекладання мереж і мінімізує втручання у міську інфраструктуру. Роботи здійснювалися із застосуванням сучасної спеціалізованої техніки», − зазначив Микола Завада.

Безтраншейна санація трубопроводів − це одночасне руйнування старої та встановлення нової труби. Такий метод прокладки актуальний при заміні зношених ділянок в системах водопостачання, каналізації, опалення − всюди, де використовуються труби. Можна швидко поставити надійні та довговічні поліетиленові труби без зайвих витрат на підготовку нових каналів, на вилучення та утилізацію спрацьованих сталевих, чавунних чи  залізобетонних труб. Обмежень у методу практично немає: існуюча спецтехніка (руйнуючі гідравлічні установки) дозволяє замінювати трубопроводи діаметром 50-800 мм. 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА