У першій декаді листопада в Житомирі завершено реконструкцію ділянки магістрального водогону з використанням ПЕ труб. Тепер містяни  зможуть відчути покращення тиску води. Протяжність реконструйованого водоводу, що постачає воду до Житомира та передмістя, становить 6 км.

«Цей магістральний трубопровід починається на вулиці Чуднівській, потім повертає до Монументу Слави і далі дюкерним переходом під річкою Тетерів переходить на територію Зарічанської сільської ради. Частина його повертається назад в Житомир, до вулиці Шевченка в районі Міської дитячої лікарні. Інша частина прокладена вже по  землях Станишівської сільської ради. Потім через ще один дюкерний перехід під Тетеревом він виходить на вулицю Івана Гонти,» − розповів директор «Житомирводоканалу» Андрій Нікітін.

Основним завданням оновленого трубопроводу — забезпечення чистою водою промислової зони.

За інформацією директора водоканалу це вже другий магістральний трубопровід, який збудовано за кошти Світового банку. Підрядна організація «КСМ – ГРУП» за 137 млн. грн реконструюють 9,5 км магістральних трубопроводів та дюкерні переходи з використанням поліетиленових труб.

Важливим моментом є реконструкція та будівництво саме дюкерних переходів, оскільки там спостерігаються найбільші втрати води.

Андрій Нікітін зазначив, що завдяки реконструкції цього водогону модернізації дюкерних переходів. Саме там відбуваються великі втрати води , адже вони проходять по дну ріки і виявити витоки дуже складно. Зараз розпочинаються роботи на третьому магістральному трубопроводі, який має один дюкер. Також будуть реконструйовані дюкери під річкою

Директор водоканалу зазначив: «Мешканці отримали високий тиск у кранах та воду гарної якості. Це відповідність швидкостям і це нові поліетиленові трубопроводи харчової якості, які не впливають на воду, яку ми даємо по цим трубопроводам». 

У планах «Житомирводоканалу» відновити трубопроводи для більшої частини міста. «Наприкінці 2020 - початку 2021 року ми розпочнемо реконструкцію північного магістрального трубопроводу, який більший за діаметром, ніж вже реконструйовані, і несе на собі навантаження 40 % водопостачання всього міста,» − розповів Андрій Нікітін.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА