Кожного року вітчизняні комунальні підприємства ставлять собі за мету виконання Інвестиційної програми. Вона розроблюється для вирішення нагальних питань в модернізації технологічних процесів та обладнання. Після обговорення вона затверджується Національною комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Так у 2020 році першочерговим завданням Кам’янського водоканалу стала реконструкція самопливного водогону, який проходить вздовж вулиці Сурська та з’єднує третю площадку з другою, яка знаходиться по вулиці 9 Травня. Ця площадка відповідає за водопостачання центральної частини міста. Особлива складність робіт полягала в тому, що водогін прокладено під залізничними коліями.

«Впродовж деяких років підприємству не вдавалося на 100 % виконати програму із-за браку фінансування. Так реконструкція водогону по вулиці Лохвицького була завершена лише цьогоріч, хоча вона була в Інвестиційних програмах 2018-2019 років. Ми знайшли кошти для цього в перший рік, коли підприємство перейшло в підпорядкування обласної ради. Зараз ми впевнені, що КП «Кам’янський водоканал»  впорається і з виконанням Інвестиційної програми на 2020 рік. Фінансування на придбання необхідних матеріалів було знайдено та все закуплено, і в короткі терміни програму буде реалізовано,» − зазначив генеральний директор Антон Полюлях.

Важливою складовою реалізації інвестиційної програми є використання сучасних будівельних матеріалів, а для оновлення водопровідних та каналізаційних мереж – надійних та довговічних труб. Тому на майже на всіх об’єктах у Кам‛янському в останні роки використовуються переважно пластикові труби, а найчастіше – поліетиленові, як значно надійніші за сталеві та залізобетонні. Їх термін експлуатації, що становить близько 100 років, дає змогу водоканалу облаштовувати мережі, які дуже довго не потребуватимуть ремонтів.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА