На вулиці Літаковій в Одесі проводиться повна заміна каналізаційного колектора діаметром 800 мм. За інформацією фахівців «Інфоксводоканала» в результаті активної забудови в довколишніх районах навантаження на існуючий колектор різко збільшилося, посилилось пошкодження старих бетонних труб. Це створювало постійні незручності жителям вулиць Літакова, Кустанайська та ряду інших.

Оскільки ремонтувати старий колектор було недоцільно, фахівці «Інфоксводоканала» прийняли рішення замінити залізобетонні труби сучасними пластиковими більшого діаметру − 1000 мм. Для цього об'єкту використані поліетиленові труби зі структурованою стінкою. Вони мають високу стійкість до агресивних середовищ і дії газової корозії, а також мають підвищену кільцеву жорсткість, що дозволяє їм витримувати високі транспортні навантаження. Така трубна продукція здатна прослужити понад 50 років.

Роботи проходять в три етапи. У 2019 проклали перші 600 метрів, у 2020 − ще 400 метрів. А в 2021 році оновлять решту 500 метрів колектору.

Слід зазначити, що під час перекладання мережі послугу водовідведення не відключати, що значно ускладнює самі роботи. Також на тривалість будівельних робіт впливають наявність техногенних вод підґрунтя при розкопках і процес підключення мешканців до нових мереж. Однак, в результаті жителі Ленселища отримають якісне та безперебійне водовідведення, що є найважливішим для компанії «Інфоксводоканал».

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА