Найбільша китайська нафтохімічна компанія  Sinopec Sabic Tianjin Petrochemical планує протягом наступних п'яти років побудувати крекінг-установку та супутні нафтохімічні заводи в промисловому парку Ланганг (Langang) у провінції Тяньцзінь (Tianjin province, Китай), повідомило Kemicalinfo.

Потужність нової крекінг-установки становитиме 1,2 млн. тонн етилену на рік.

Вартість даного проекту оцінюється в розмірі близько 28,8 млрд. юанів (USD4,4 млрд.).

У заяві Sinopec йдеться, що нормативні дозволи для реалізації проекту ще не отримані. Ніякі додаткові подробиці не розголошуються.

Нагадаємо, що Sinopec Sabic Tianjin Petrochemical, 50:50 спільне підприємство китайської Sinopec і саудівської компанії Sabic, в жовтні 2019 року розпочала реалізацію проекту з нарощування потужностей на своїй діючий крекінг-установці в області Даганг (Dagang district) провінції Тяньцзінь. Після закінчення проекту дане підприємство зможе випускати 1,3 млн. тонн етилену на рік замість нинішніх 1 млн. тонн. У січні цього року компанія отримала дозвіл від природоохоронних органів на будівництво розширених потужностей на цій крекінг-установці. Передбачається, що розширення обійдеться в 1,5 млрд. юанів (USD222 млн.), а його завершення заплановано на 2021 рік.

Етилен і пропілен є основними сировинними компонентами для виробництва поліетилену (ПЕ), у т.ч. трубного поліетилену, та поліпропілену (ПП) відповідно.

Довідка. Sinopec Corp. є однією з найбільших світових інтегрованих енергетичних і хімічних підприємств. Бізнес Sinopec Corp. включає в себе нафтогазову геологорозвідку, видобуток і транспортування нафти і газу, нафтопереробку, нафтохімічне виробництво, виробництво мінеральних добрив та іншої хімічної продукції. За обсягом нафтопереробних потужностей Sinopec Corp. займає друге місце в світі, за обсягом етиленових потужностей − четверте.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА