Компанії LyondellBasell (LYB, США) і Sasol (SSL, Південна Африка) оголосили про закриття угоди по створенню спільного підприємства (СП) з виробництва поліетилену в Луїзіані (США) після отримання необхідних дозволів регулюючих органів та акціонерів.

Спільне підприємство в частках 50/50 включає установку крекінгу етану 1,5 млн. т, заводи з виробництва поліетилену низької густини (ПЕНГ) і лінійного поліетилену низької густини (ЛПЕНГ) потужністю 0,9 млн. т, а також відповідну інфраструктуру, де вироблятимуться полімери від імені двох акціонерів.

Відповідно до умов угоди LyondellBasell викупив частку Sasol за 2 млрд. доларів і буде керувати трьома активами від імені СП, і продавати поліетилен від імені двох акціонерів. Приблизно 400 співробітників Sasol Lake Charles, що безпосередньо підтримують активи СП, тепер є співробітниками LyondellBasell.

«Створення цього СП є частиною стратегії до розвитку нашого основного бізнесу, дозволяючи компанії отримати вигоду з поліпшення економічних умов», – сказав Боб Патель (Bob Patel), генеральний директор LyondellBasell.

«Ця угода прискорює перетворення нашого хімічного бізнесу в бік спеціалізованих хімікатів, – зазначив Флітвуд Гроблер (Fleetwood Grobler), президент і головний виконавчий директор Sasol. – Ми пишаємося активами світового масштабу, які ми побудували на південному заході Луїзіани, і сподіваємося на співпрацю з LyondellBasell, щоб повністю реалізувати їх потенціал і створити цінність для всіх  зацікавлених сторін. Ми також передаємо наші найкращі побажання та вдячність нашим колегам, які переходять у LyondellBasell для управління активами спільного підприємства».

Створення цього СПі з Sasol узгоджується зі стратегією LyondellBasell щодо інвестування в високоякісні активи на ринках, які зростають або в регіонах зі сприятливою сировиною. У вересні 2020 року LyondellBasell створив спільне підприємство 50/50 з китайською Liaoning Bora Enterprise Group для запуску та експлуатації нового великого нафтохімічного комплексу на північному сході Китаю.

У сукупності спільні підприємства Bora та Sasol еквівалентні повній потужності та негайним фінансовим вигодам нового діючого інтегрованого крекінг-комплексу світового масштабу. Ця угода є важливим кроком для Sasol у досягненні фінансових і стратегічних цілей по створенню Future Sasol.

Спільне підприємство LyondellBasell і Sasol з виробництва поліетилену в Луїзіані (США)

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА