Американська ExxonMobil і саудівська Saudi Basic Industries Corporation (Sabic), одні з найбільших світових виробників нафтохімічної продукції, планують в четвертому кварталі наступного року ввести в експлуатацію спільний нафтохімічний комплекс в Сан-Патрісіо (San Patricio, недалеко від Корпус-Крісті, штат Техас, США ), повідомив Polymerupdate з посиланням на заяву компанії.

На сьогодні даний комплекс, який включає в себе крекінг-установку світового масштабу потужністю 1,8 млн. тонн етилену на рік і супутні заводи, які будуть отримувати сировину з новою крекінг-установки, в тому числі два заводи з випуску лінійного поліетилену (ЛПНГ) сумарною потужністю 1,3 млн. тонн на рік, вже готовий на 80 %.

«Компанія користується перевагами більш сприятливого ​​цінового середовища для здачі комплексу, який завершений на 80 %, з випередженням графіка і в рамках бюджету,» – сказав старший віце-президент ExxonMobil Джек Вільямс (Jack Williams).

Це 50:50 спільне підприємство, що має назву Gulf Coast Growth Ventures, буде управлятися ExxonMobil.

Раніше повідомлялося, що ExxonMobil і Sabic у вересні минулого року офіційно приступили до будівництва нової крекінг-установки в Сан-Патрісіо. Будівництво розпочалося через більш ніж два роки після оголошення про вибір Сан-Патрісіо у якості майданчика для нового підприємства вартістю USD7 млрд.

У квітні 2017 року партнери вибрали майданчик у Сан-Патрісіо Каунті, розташовану недалеко від Корпус-Крісті (Corpus Christi, штат Техас, США), для будівництва спільного нафтохімічного комплексу на узбережжі Мексиканської затоки в США.

А в червні 2019 року Техаська Комісія з охорони навколишнього середовища (TCEQ) видала дозвіл на будівництво даного комплексу, після завершення слухання у справі, яка була розпочата в зв'язку з виступами екологічних груп та місцевих жителів проти цього проекту.

Етилен і пропілен є основними сировинними компонентами для виробництва поліетилену та поліпропілену відповідно.

Довідка. Exxon Mobil Corporation зі штаб-квартирою в штаті Техас є найбільшою американською приватною нафтовою компанією та однією з найбільших корпорацій за розміром ринкової капіталізації в світі. Компанія веде видобуток нафти в різних регіонах світу, включаючи США, Канаду, Близький Схід, Азербайджан і ін.

Саудівська промислово-індустріальна корпорація (Saudi Basic Industries Corp, SABIC), створена в 1976 році, є багатопрофільною компанією, що виробляє хімікати і проміжну продукцію, промислові полімери, добрива та метали. На сьогоднішній день SABIC є найбільшим промисловим концерном Перської затоки, яка виробляє близько 10 % всієї світової нафтохімічної продукції. В структурі акціонерного капіталу SABIC державі належить 70 %.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА