Європейські виробники пластикових труб і фітингів схвалюють переглянуту Директиву про питну воду (DWD), затверджену пленарним засіданням Європейського парламенту 15 грудня 2020 року.

Нова Директива гарантує більш безпечний доступ до води для всіх європейців. Вона спрямована на підвищення впевненості споживачів у безпеці водопровідної води та забезпечення доступу до якісної питної води для всіх.

Вперше встановлено єдині вимоги до матеріалів, що контактують з питною водою, в тому числі до систем пластикових трубопроводів. Протягом чотирьох років буде складено перший європейський точний список вихідних речовин, а також процедури та методи тестування та приймання матеріалів і продуктів.

Нова Директива про питну воду набуває чинності через 20 днів після публікації в Офіційних відомостях Європейського Союзу. Потім у держав-членів буде два роки для виконання її вимог.

TEPPFA закликає Європейську Комісію та європейські держави-члени забезпечити повне та ефективне виконання DWD, щоб гарантувати реалізацію її позитивного впливу. TEPPFA є членом Європейського консорціуму щодо питної води (EDW) і має намір підтримувати Європейську комісію, Європейське хімічне агентство (ECHA) та Об'єднаний дослідницький центр в їх роботі по впровадженню Директиви.

TEPPFA закликає Європейську комісію також використовувати європейську систему стандартизації при впровадженні DWD, оскільки вона забезпечує всеосяжний, прозорий і керований експертами механізм для розробки методів випробувань і стандартів на продукцію.

«Після кількох років інтенсивної роботи Європейський парламент нарешті прийняв нову редакцію амбітної Директиви щодо питної води, – коментує Іларій Ахо, голова робочої групи TEPPFA по питній воді та член EDW, – TEPPFA підтримує всі зусилля, зокрема нормативні, для захисту та поліпшення як якості питної води та доступу людей до неї, так і якості систем розподілу питної води, таких як полімерні трубопроводи.  Спільна європейська система покращить функціонування внутрішнього ринку та забезпечить стабільну якість наявних на європейському ринку продуктів, що контактують з питною водою».

За матеріалами www.teppfa.eu

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА