Виробник споживчих товарів Unilever (Великобританія) і китайський інтернет-гігант B2B Alibaba планують об'єднатися, щоб стимулювати переробку вторинних пластмас у Китаї. В рамках спільної ініціативи «Мир без відходів» (Waste-Free World) в офісах і приміщеннях загального користування в двох найбільших містах Китаю – Шанхаї і Ханчжоу було встановлено 20 вендинг-автоматів по зворотному продажу пластмасової упаковки. Планується, що протягом 2021 року запрацюють ще 500 депозитних автоматів, які, як очікується, будуть збирати до 500 тонн пластикових пляшок щорічно.

Кожна машина оснащена штучним інтелектом, який автоматично розпізнає різні види полімерних матеріалів. Як необхідну умову для цього клієнти повинні використовувати китайську систему онлайн-платежів Alipay від Alibaba для сканування QR-коду, що відображається на екрані пристрою.

Згодом пляшки сортуються та зберігаються, щоб їх можна було зібрати та повернути до центрів переробки. Ініціатива обох компаній є відповіддю на план уряду Шанхая по більш рішучій підтримці економіки замкнутого циклу по всій країні. В свою чергу перероблені полімерні гранули будуть використовуватися для упаковки майбутніх продуктів Unilever.

«У полімерів є своє місце, але вони не повинні викликати забруднення навколишнього середовища, – сказав Рохіт Джава, виконавчий віце-президент Unilever в Північній Азії. – До 2025 року ми знизимо споживання полімерів на 100 тис. тонн і будемо просувати використання перероблених пластмас, щоб вдвічі скоротили кількість нових первинних полімерів, які ми в даний час використовуємо для упаковки, а також  зможемо збирати та обробляти більше пластикової упаковки, ніж ми продаємо».

Юнілівер (Unilever) – нідерландсько-британська компанія, один зі світових лідерів на ринку харчових продуктів та товарів побутової хімії.

Віце-президент Alibaba Джет Лінг (зліва) та глава Unilever в Північній Азії Рохіт Джава. Фото: Alibaba, Ti Gong

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА