Норвезька компанія Eelume Subsea Intervention представила шестиметрового робота в формі змії, який самостійно може ремонтувати та чистити трубопроводи під водою, повідомив канал CNN.

Робот здатний півроку працювати автономно під водою на глибині до 500 метрів. Він оснащений датчиками та камерою на кожному кінці. Самохідний робот може переміщуватися на 20 кілометрів, перш ніж йому потрібно повернутися на свою станцію для підзарядки. Машина виконує заміну деталей, зокрема підводних клапанів, і видаляє морські відкладення.

Підводні трубопроводи в Норвегії вже зараз обслуговують автономними апаратами. Такі пристрої зазвичай перевозять з берега до місця виконання технічних робіт на судні зі спеціально підготовленим екіпажем. Утримання цих машин може коштувати до $100 тис. на добу пояснив технічний директор Eelume Subsea Intervention Пол Лільебек.

Диспетчер може ставити завдання роботу на суші та отримувати відео та дані c місця ведення підводних робіт. Змієподібна конструкція дозволяє машині бути гнучкою та працювати в обмеженому просторі.

Норвезька нафтова компанія Equinor, один з інвесторів Eelume, вважає, що цей винахід зменшить збитки, яких завдають морському середовищі нафтові та газові компанії країни. Надводні судна, що працюють на дизельному паливі, виділяють багато вуглекислого газу, а роботи майже нічого не виділяють, пояснив головний інженер Equinor Пол Атле Сольхеймснес.

До 2027 року Eelume збирається виробити близько 50 таких роботів.

Робот може змінювати деталі трубопроводу і видаляти морські відкладення Фото: eelume.com

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА