У Кропивницькому у січні завершено ремонт водопровідної мережі на вулиці Пашутинській. Ця ділянка, що вже давно набула значного зносу, належить до водогону «Центральний». В останні роки тут періодично траплялися аварійні ситуації.

Водопровід «Центральний» прокладено від Арки, далі по Набережній, парку Пушкіна, потім від «Жилснабу» иа «Складів Брайченка» до «АТБ», по вулицях Преображенській, Пашутинській – на цих ділянках труби вже замінили. Команда компанії «КСМ-груп» вже оновила близько 4 кілометрів цієї водопровідної мережі за кошти Світового банку.

Ділянка на вулиці Пашутинській виявилася найскладнішою, оскільки тут найнижча точка і, відповідно, найвищий тиск у мережі. До того ж, на ній розташовано центральний ринок. Було багато питань щодо узгодження процесу будівництва та діяльності ринку. Отже міська влада вирішила взяти під контроль та профінансувати закупівлю матеріалів, у тому числі й трубної продукції.

З міського бюджету було виділено близько 300 тисяч гривень на матеріали для новий трубопроводу, а компанія «Дніпро-Кіровоград» власними силами виконала роботи на таку саму суму. Під час будівельних робіт водопостачання містянам не припинялося: практично всіх абонентів перепідключили до іншої мережі, отже незручностей вони не відчули.

Нова мережа змонтована з поліетиленових труб, що на сьогодні є найкращим вибором для ефективного водопостачання. Вони довговічні та зручні у монтажі.

Будівництво здійснювалося як звичайним траншейним методом, так і за допомогою методу санації при проходженні трубопроводу під автодорогою.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА