Компанія Unipetrol (входить в структуру PKN Orlen), найбільший чеський виробник нафтохімічної продукції, закрила виробничий комплекс ПЕ-3 у Литвинові (Litvinov, Чехія) на позаплановий ремонт.

У своєму листі клієнтам від 29 січня, компанія повідомила про незаплановану зупинку свого заводу ПЕ-3 з виробництва поліетилену (ПЕ) потужністю 270 тис. тонн на рік і скорочення виробництва поліпропілену на заводі потужністю 345 тис. тонн в рік.

Як наслідок, через значне скорочення споживання етилену компанії довелося обмежити виробництво на паровій крекінг-установці потужністю 545 тис. тонн етилену та 300 тис. тонн пропілену на рік, що стало також причиною скорочення виробництва ПП.

Етилен і пропілен є основними сировинними компонентами для виробництва поліетилену (ПЕ) і поліпропілену (ПП) відповідно

Довідка. З 1 січня поточного року єдиний чеський нафтопереробний інайбільший виробник нафтохімії Unipetrol був перейменований в Orlen Unipetrol. У липні Європейська комісія дала згоду на злиття польських концернів PKN Orlen і Lotos. Так, PKN Orlen 14 липня отримала умовну антимонопольну згоду ЄС на поглинання свого конкурента Lotos і заявила, що планує купити найбільшу в Польщі нафтогазову компанію PGNiG. Польська держава є найбільшим акціонером PKN Orlen, Lotos і PGNiG.

Чеська Unipetrol - акціонерне товариство, яке займається переробкою нафти і виробництвом нафтохімічної продукції в Чеській Республіці та Центральній Європі. Вона входить до десятки найбільших чеських компаній за обсягом виручки. Компанія була заснована в 1994 році і з 2004 року є частиною PKN Orlen, якому належить 94,05 % акцій в компанії.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА