У рамках інвестиційної програми одеський водоканал здійснює повномасштабну модернізацію головної каналізаційної насосної станції (КНС).

Роботи проходили в три етапи. Спочатку було замінено лінії електроживлення та трансформаторну підстанцію. Це гарантує надійну роботу незалежно від будь-яких погодних умов.

На другому етапі оновили напірний каналізаційний колектор у районі полів зрошення. Замість старих труб, які відпрацювали свій експлуатаційний ліміт, проклали майже 1000 метрів нових труб з композитних матеріалів діаметром 1200 мм. Фахівці водоканалу відзначають, що термін служби композитних труб набагато довший, ніж у сталевих. Саме цей колектор перекачує на станцію біоочистки «Північна» побутові стічні води з більшої половини Одеси. Такі стоки, крім агресивного середовища, немуть абразивні частинки, що спричинюють швидке руйнування дна трубопроводу, а це загрожує його пошкодженням та аварійними ситуаціями. У композитів такого немає, вони стійкіші і до агресивних стоків, і до механічного впливу.

І головне – оновили насоси, найважливіше устаткування станції. «Інфоксводоканал» придбав і встановив три європейських енергоефективних насоси фірми Grundfos. Від попередніх нові глибинні насоси відрізняютьсяунікальністю своєї потужністі та надійністі, а також сржливістю економити до 30 % електроенергії.

Директор «Інфоксводоканалу» Ігор Лисенко зазначив, що у 2021 році комунальне підприємство планує реконструювати ще один напірний каналізаційний колектор. Тут прокладуть 1000 метрів нових сучасних труб, які відмінно зарекомендували себе для мереж водовідведення.

Отже, головна каналізаційна насосна станція стане ще одним повністю модернізованим енергоефективним об'єктом міської інфраструктури, що буде відповідати європейським вимогам.

Довідка. Головна каналізаційна насосна станція – одна з найважливіших каналізаційних мереж водоканалу. Вона забезпечуєт роботу практично всієї каналізаційної системи Одеси. Головна КНС з'єднується напірними колекторами зі станцією біоочистки «Північна» та перекачує туди для подальшого очищення близько 70 % стічних вод з усього міста. За добу через неї проходить близько 140 тисяч кубометрів стоків.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА