Зниження попиту на нафту змусило американські нафтові гіганти Exxon і Chevron обговорити можливість злиття, яке стало б найбільшим в історії, повідомила агенція Reuters.

Керівництво найкрупніших американських нафтовидобувних компаній ExxonMobil і Chevron у першій половині минулого року провело попередні перемовини щодо можливості об'єднання. Про це повідомила агенція Reuters з посиланням на анонімні джерела.

Перемовини свідчать про тиск, який відчувають компанії енергетичного сектора після початку пандемії COVID-19 і подальшого зниження ціни на нафту, зазначила Reuters. За інформацією одного із джерел, розмова між виконавчим директором Exxon Дарреном Вудсом і генеральним директором Chevron Майком Віртом була серйозною, вони обговорили підготовку юридичних документів щодо злиття.

Зараз перемовини тимчасос припинено. Reuters зазначала, що ринкова капіталізація Exxon і Chevron становить $190 млрд. і $164 млрд. відповідно, аможливе об'єднання могло б стати найбільшим в історії злиттям компаній.

Акції Exxon і Chevron різко впали у 2020 році після цінової війни між РФ та Саудівською Аравією та спалаху коронавірусу. Інвестори відчувають стурбованість щодо довгострокової прибутковості компаній.

У своїх перемовинах Exxon і Chevron припускали досягнення синергії завдяки значному скороченню витрат, щоб витримати спад на енергетичних ринках. Об'єднана Exxon-Chevron за розміром перевершить Saudi Aramco, ринкова вартість якої становить приблизно 1,8 трильйона доларів.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА