Будівництво насосної станції Бортницької станції аерації (БСА) планують завершити до кінця 2021 року. По це повідомив Дмитро Новицький – голова правління та генеральний директор «Київводоканалу». У компанії «Київметробуд», що виконує роботи як підрядник, підтвердили, що процес будівництва здійснюється за планом.

До кінця грудня 2021 року реконструкцію споруд БСА, яку проводить ПАТ "Київметробуд", буде завершено.

«Цей проект є надважливим для киян. Насосна станція акумулюватиме каналізаційні стоки столиці для подальшого їх транспортування на очисні споруди БСА. Вартість проекту становить понад 600 млн. гривень. Вже виконано більшу частину робіт, і завершення будівництва насосної станції планується до кінця поточного року", – розповів мер Києва Віталій Кличко.

Заступник начальника ділянки БМУ-3 «Київметробуду» Дмитро Гресько повідомив, що насосна станція готова вже 50 % і до заявленого терміну, грудня 2021 року, об'єкт буде збудовано. Нове насосне обладнання з добовою продуктивністю 600 тис. кубометрів стоків забезпечить надійність транспортування стічних вод, наявна зараз станція може забезпечити перекачування тільки 200 тис. кубометрів.

«Оновлена Бортницька станція аерації буде сучасним екологічним фільтром нашої столиці. Окремо треба пояснити щодо насосної станції. Так, аналогічні споруди у світі мають гарантійний термін експлуатації – 40-50 років. Однак, міжнародна практика показує, що технології, які використовуються при будівництві БСА, подовжують строк функціонування подібних споруд до 100 років», – зауважив Дмитро Новицький.

Керівник управління капітального будівництва «Київводоканалу» Антон Буяр додав, що станція вже комплектується обладнанням. «Найскладнішою та найцікавішою будівлею є  12-метрова підземна частина насосної станції. Серед усіх українських будівельних компаній лише «Київметробуд» має сучасні технології, котрі дозволяють зводити подібні споруди. Наразі ми вже почали комплектувати насосне обладнання», – розповів він.

Нагадаємо, що у червні 2015 року Україна  отримала від уряду Японії кредитні гарантії на суму $1,5 млрд. Із них $1 млрд. призначався для оновлення БСА. Підготовка до реконструкції почалася у вересні 2020 року, у жовтні – було розпочато основні роботи з будівництва насосної станції першого підйому, які здійснює «Київметробуд».

Бортницька станція аерації – єдина станція очистки каналізаційних стоків у Києві, також вона обслуговує Бортничі, Вишгород, Вишневе, Гатне, Гнідин, Ірпінь, Коцюбинське, Новосілки, Петропавлівську Борщагівку, Погреби, Софіївську Борщагівку, Чабани та Щасливе.

Станція розрахована на повне біологічне очищення побутових стічних вод і стоків промислових підприємств після попередньої їх очистки на самих підприємствах. Перший блок станції було введено в експлуатацію у 1965 році, на сьогодні зношеність її обладнання становить 80 %.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА