Потреба в передових сучасних екологічно чистих технологіях в індустрії виробництва полімерних труб, здатних гарантувати високу продуктивність, гнучкість процесу і простоту використання при одночасному зниженні енергоспоживання, стає все актуальнішею та суттєво впливає на конструкцію різних типів обладнання для екструзійних ліній, в тому числі й на розтрубні машини.

Італійська компанія Sica оголосила про модернізацію свого обладнання для виробництва пластикових труб з метою економії енергії, матеріалів і виробничих витрат. Усі вироблені компанією машини в лінії (від тягнучих пристроїв до пакувальних машин) тепер мають особливі «екологічні» характеристики.

Прикладом може служити використання в конструкції розтрубних машин короткохвильових печей, які працюють тільки під час фази нагрівання і протягом часу, необхідного для досягнення кінцевої заданої температури матеріалу. Це знижує споживання енергії та дозволяє уникнути відходів матеріалу.

Іншим аспектом нового процесу виготовлення розтрубів є електромеханічний пристрій для формування розтрубів замість традиційних гідравлічних і пневматичних рішень.

«Рішення використовувати електричні технології дало кілька переваг: високодинамічна робота, низький рівень шуму, виняткова точність і повторюваність позиціювання, повний контроль параметрів процесу в реальному часі з точки зору робочих ходів і швидкостей, а також відсутність шкідливих викидів в атмосферу. Дані переваги знаходять широке застосування в розтрубних машинах, призначених для обробки труб малих діаметрів, які спочатку мали пневматичний привід», – пояснили в компанії.

Всі нові розтрубні машини Sica, такі моделі, як Unibell і Multibell, призначені для обробки ПВХ труб  або Everbell для обробки труб з поліпропілену, відрізняються високою продуктивністю (багато моделей обробляють більше однієї труби одночасно) та з низьким енергоспоживанням.

Рішення Sica інвестувати в ці нові технології зумовлене не тільки турботою про навколишнє середовище, а й прагненням до зниження витрат на виробництво труб, що дозволяє швидше окупити капітальні вкладення.

В Україні інноваційне обладнання компанії Sica втановлено та ефективно експлуатується на Калуському трубному заводі (КаТЗ).

Нові розтрубні машини Sica мають високу продуктивність і низьке енергоспоживання. Фото: SICA

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА