Головне завдання одеського водоканалу – надійне водопостачання та водовідведення міста та прилеглих населених пунктів. Щоб послуги надавалися безперервно та якісно, комунальне підприємство здійснює планову модернізацію своїх об'єктів – мереж, насосних станцій, очисних споруд і лабораторій.

У 2020 році одним з найважливіших напрямків компанії була заміна зношених та аварійних трубопроводів, адже саме від стану водогону залежить надійність водопостачання. Перед проведенням ремонтних робіт інженери «Інфоксводоканалу» за допомогою сучасного програмного забезпечення – «Геоінформаційної системи» – виявляють пошкодження на водопровідних і каналізаційних трубах і складають план першочергового оновлення мереж на найбільш аварійних ділянках.

За минулий рік фахівці водоканалу проклали 16454 метри нових трубопроводів, що набагато більше ніж у попередні роки. Новими трубами модернізовано проблемні ділянки водопроводу по вулицях Марії Демченко, Семена Палія, проспекту Небесної Сотні, спуску Степана Олійника, ділянка водопроводу на Затоку. На вулиці Моторній каналізаційний колектор оновлено за німецькою технологією реновації.

При цьому слід зазначити, що реконструкція мереж здійснена переважно з використанняи поліетиленових труб, як найбільш надійних та довговічних. «Інфоксводоканал» використовує якісні полімерні труби провідних виробників, термін їх експлуатації становить не менше 50 років. А самі роботи було проведено за сучасними безтраншейними технологіями, що мінімізувало розкопки, відключення послуг і незручності для споживачів.

Директор «Інфоксводоканала» Ігор Лисенко запевнив, що оновлення міських мереж буде одним з пріоритетних напрямків діяльності підприємства і в поточному році, адже це запорука безперебійного та якісного водопостачання одеситів. Зокрема, нові трубопроводи заплановано прокласти на вулицях Львівській, Осипова, Мельницькій, Генерала Петрова, Вапняній та інших.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА