Саудівський хімічний концерн Sabic (Ер-Ріяд) і британська енергетична транснаціональна компанія BP (Великобританія) домовилися про співпрацю у створенні економіки замкнутого циклу на виробничому майданчику в німецькому Гельзенкірхені, де обидві компанії управляють крекінг-установкою потужністю 2 млн. тонн для випуску поліолефінів.

Компанії заявили, що їхня співпраця допоможе збільшити виробництво сертифікованих марок полімерів, для яких в якості сировини використовуються змішані вторинні полімери. Це дозволить скоротити кількість викопних ресурсів, необхідних в нафтохімічному процесі.

Партнери будуть спиратися на портфель полімерів Sabic, які продаються під маркою Trucircle, зокрема полікарбонат з використанням вторинної сировини. При випуску Trucircle використовується передова технологія переробки для перетворення низькоякісних полімерних відходів в піролізну сировину, яке потім використовується в якості альтернативного для випуску полімерів.

Саудівський гігант заявив, що кінцевий продукт має властивості, ідентичні первинного полімеру, і може бути перероблений кілька разів без втрати своїх властивостей або характеристик. Після успішних випробувань в грудні 2020 року Sabic почав у цьому році виробляти нові полімери з вторинної піролізної сировини на ділянці в Німеччині.

Sabic співпрацює з британською компанією по хімічній переробці Plastic Energy для використання хімічно перероблених пластикових відходів в якості сировини на своїх виробничих підприємствах в Європі.

Група стверджує, що першою запустила промисловий проект по вторинній переробці подібного типу, що представляє собою важливий крок в її прихильності прагненню ЄС зі створення економіки замкненого циклу.

«Sabic прагне допомогти створити нову економіку замкнутого циклу, в якій полімер ніколи не перетворюється в відходи. Передова переробка грає вирішальну роль в існуючій структурі рециклінгу, оскільки вона має права застосовувати потоки пластмасових відходів, які традиційно ігнорувалися або викидалися», – зазначив Фахад Аль Свайлем, віце-президент з продажу поліетилену Sabic.

«Для британської енергетичної групи BP договір з Sabic є важливою віхою в її планах досягти до 2030 року виробництва етилену і пропилену, які б до 30 % складалися з екологічно чистої та перероблюваної сировини», – розповів Вольфганг Штюкле, віце-президент з нафтопереробки і спеціальним рішенням в Європі і Африці.

Сертифіковані базові хімічні речовини BP і сертифіковані вторинні полімери Sabic визнані в рамках схеми ISCC Plus, яка підтверджує вміст вторинної сировини і стандарти по всьому ланцюжку створення вартості. Відповідно до цієї схеми, на кожну тонну альтернативного сировини, що подається в крекінг-установку, одна тонна продукції може бути класифікована як циклічна.

Підпис під фото

Нафтохімічний завод Sabic у Гельзенкірхені, де компанія налагоджує випуск полімерів за схемою економіки замкнутого циклу. Фото: SABIC

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА