У КП «Харківводоканал» стурбовані випадками розкрадання внутрішньобудинкових мереж водопостачачання та водовідведення у Слобідському районі міста.

Про це повідомив начальник управління з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем міського водоканалу Валерій Харлан. Так, з підвалу житлового будинку по вулиці Матросова, 16-а викрали понад 50 метрів труб каналізаційної системи, а в цілому по району в 2021 році – більше 100 метрів мереж.

«Сигнал від мешканців будинку про пошкодження системи водовідведення надійшов перед вихідними днями. Ремонтна бригада оперативно виїхала на місце та визначилася з обсягом робіт. У всьому будинку мережі були розкуроченими та вирвані повністю, а каналізаційні стоки зливалися безпосередньо в підвальне примішення. Щоб не допустити затоплення підвалу, а мешканці не відчували незручностей у вихідні дні, аварійники прийняли рішення прокласти тимчасовий трубопровід,. Наразі проведено капітальну заміну системи водовідведення, замість чавунних труб проклали сучасні ПВХ труби, які до того ж дешевші та зручніші в експлуатації», – розповів Валерій Харлан.

За його інформацією, витрати підприємства на капітальне відновлення системи каналізації за даною адресою склали близько 20 тисяч гривень. Крім того, ця крадіжка труб порушила графік ремонтних робіт на внутрішньобудинкових мережах, які було заплановано раніше в інших будинках.

Ситуація з розкрадання металевих труб з подальшою здачею їх в якості металобрухта є досить типовою для України, тому використання полімерних труб є надійним убезпеченням мереж від крадіїв. Та й прослужать вони набагато довше ніж металеві.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА