Будь-які труби, незалежно від матеріалу, вимагають правильних умов монтажу, що забезпечать більшу довговічність самого матеріалу.

У разі пластикових труб необхідно провести відповідний механічний розрахунок, в якому, безсумнівно, має бути врахований внутрішній робочий тиск.

Компанія Molecor – відомий іспанська виробник пластикових труб – в своєму постійному прагненні до розробки та впровадження технічних інструментів для підтримки своїх партнерів, пропонує ринку оновлену програму механічних розрахунків TOM® (tomcalculation.com).

Технічну апробацію нової програми розрахунків здійснив професор мадридського Університету імені Карлоса III (UC3M) Маркос Родрігес Міллан. Після її вивчення і перевірки він подтветділ, що розрахунки за допомогою програмного забезпечення TOM®, відповідають розрахункам, отриманим із застосуванням стандарту UNE 53331: 2020 «Пластмаси. Непластифіковані труби PVC-U, PVC-O, PE і PP. Критерії перевірки труб, які будуть використовуватися в напірних і безнапірних трубах, що підлягають зовнішнім навантаженням».

Перед плануванням монтажу важливо виконати розрахунок заглиблених труб, щоб оцінити механічні напруги, які передаються трубі під дією різних зовнішніх навантажень. Програмне забезпечення TOM® з простою функціональністю і взаємодією з користувачем визначає правильність установки з урахуванням навантажень і напруг, які повинна витримати труба, а також її коефіцієнтів безпеки від поломки і руйнування.

Грунтуючись на знанні робочих умов прокладки трубопроводу і місцевості, де він повинен бути встановлений, життєздатність системи може бути гарантована при дотриманні параметрів монтажу, розроблених на основі відповідних механічних розрахунків.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА