Через руйнування верхнього склепіння залізобетонних самопливних колекторів у першій половини березня в Сумах сталися пориви та утворилися провали дорожнього покриття на вулицях Івана Сірка, Інтернаціоналістів, Замостянській, Лінійній та Черкаська.

Так, 2 березня на розі вулиць Івана Сірка та Інтернаціоналістів було виявили просідання ґрунту через руйнацію залізобетонного колектора діаметром 800 мм.

Наступного дня утворилося провалля над самопливним колектором діаметром 500 мм на вулиці Івана Сірка.

П’ятого березня на перехресті Замостянської та Черкаської  було встановлено просідання ґрунту та руйнування з/б каналізації діаметром 500 мм, а шостого березня – така ж ситуація виникла на перехресті вулиць Лінійна та Черкаська.

11 березня на вулиці Черкаській стався ще один провал ґрунту над самопливним колектором діаметром 500 мм, що транспортує стічні води від вулиць Миргородської, Замостянської та верхньої частини Хімммістечка.

Ситуація з колекторами є однією з найгостріших проблем українських підприємств водопровідно-каналізаційної галузі, особливо під час масового танення снігу.

Залізобетонні мережі водовідведення, на яких трапилися аварії, було збудовано в період з 1976 по 1982 роки, і вони вже вичерпали свій 25-річний термін експлуатації. Через зношеність системи під дією газової корозії та активних речовин, які виділяються при транспортуванні стічних вод, поступово руйнується верхнє склепіння з/б каналізаційних труб, внаслідок чого над ним  обвалюється ґрунт, і відведення стоків певної території стає неможливим.

«Витоків з колекторів на поверхню не було, працівники міського водоканалу оперативно відреагували, організувавши перекачування стічних вод на усіх аварійних ділянках каналізації. Наразі водоканал виконує аварійно-відновлювальні роботи, які проходять на глибині від 5 до 7 м, без відключення води мешканцям. Ситуація в місті є контрольованою завдяки цілодобовій роботі бригад каналізаційного управління, але частковий ремонт локальних аварій власними силами підприємства не може дати сталого позитивного результату. Місту потрібен масштабний капітальний ремонт мереж водовідведення, а для цього потрібні кошти, яких водоканалу бракує», – розповів головний інженер Йосип Тисівський.

Працівники КП «Міськводоканал» вже запустили колектор по вулиці Івана Сірка, 35, здійснивши санацію 21 м сучасними поліетиленовими трубами СПІРОКОР. Однак задля безперебійного транспортування стічних вод від житлових будинків на проспекті Михайла Лушпи та вулицях Інтернаціоналістів, Івана Сірка та Героїв Крут необхідно терміново реконструювати 2,5 км каналізаційних мереж.

Стан самопливного колектора по вулиці Черкаській також потребує термінової заміни близько 1,5 км мережі. За попередніми розрахунками на це потрібно понад 10 мільйонів гривень.

Сумський водоканал звернувся до міської влади з проханням виділити кошти на здійснення необхідних робіт щодо забезпечення сталого функціонування міської каналізаційної системи.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА