12 березня на вулиці Котляревського в Чернігові утворилося проваллля на проїзній частині через руйнування залізобетонного каналізаційного колектора діаметром 400 мм.

Проведене обстеження аварійної ділянки мережі показало, що склепіння з/б труби має численні пошкодження, тобто стан колектора настільки поганий, що його ремонт не доцільний.

Мережа водовідвдедення на вулиці Котляревського була збудована у 1989 році, і вже повністю виробила свої експлуатаційні можливості.

Щоб запобігти екологічній катастрофі та відключенню води у значної кількості споживачів центра Чернігова, «Чернігівводоканал» прийняв рішення терміново замінити аварійну ділянку каналізаційного колектора протяжністю 62 метрів на проїзній частині.  Враховуючи, що цей колектор експлуатувався у перевантаженому режимі, було вирішено збільшити діаметр трубопроводу з 400 до 600 мм.

Водоканалом було закуплено та доставлено на склад підприємства 66 погонних метрів двошарової структурованої поліетиленової труби діаметром 600 мм.

Прокладка оновленої мережі буде здійснюватися паралельно аварійній труби на глибині 4,5 метри.

ПЕ труби зі структурованими стінками є найкращим рішення для мереж водовідведення. Вони мають підвищену кільцеву жорсткість, стійкі до дії газової корозії та набагато довговічніші, ніж труби з інших матеріалів.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА