Інженери Вищої технічної школи будівництва (ETSIE) Політехнічного університету в іспанській Валенсії (Higher Technical School of Construction Engineering (ETSIE) of the Polytechnic University) розробили технологію, яка дозволяє друкувати під конкретний проект легкі та зручні для транспортування пластмасові конструкції, які є альтернативою класичним бетонним балкам.

Нові балки зроблені за принципом конструктора та набагато легше бетону, і при цьому дуже міцні та довговічні. Залізобетонні балки служать важливими конструктивними елементами для будівель і мостів, але вони довгі та важкі, тому для їх транспортування та монтажу потрібне потужне обладнання.

Дослідники з Політехнічного університету Валенсії в Іспанії протягом останніх кількох років працювали над більш зручною альтернативою, запатентувавши систему, в якій використовуються «схожі на LEGO» сегменти з пластмас, надруковані на 3D-принтері. Сегменти можна збирати разом як конструктор для значної економії ваги та часу будівництва.

«Наша мета полягала в тому, щоб запропонувати альтернативу існуючим залізобетонним балкам, що виготовляються з використанням профілів, відповідних довжині деталі, що вимагає дорогої установки, до того ж їх важко транспортувати» –розповів Хосе Рамон Альбіоль з Політехнічного університету Валенсії.

Команда розробляла альтернативу протягом майже трьох років і тепер представила світу проект, який, як сподіваються інженери, може перевернути підхід до будівництва будь-яких будівель.

Система складається з серії окремих сегментів, які можна надрукувати на 3D-принтері з перероблених пластмас, а потім зібрати на місці та забетонувати, щоб сформувати несучу балку. Внутрішня композиція сегментів навіяна тим, як сформовані товсті і компактні людські кістки, і вона точно так само надає балках деякі корисні властивості.

За словами команди, балки важать на 80 % менше, ніж стандартні конструкції з бетону, і не містять металу, що виключає ризик корозії. Більш того, їх 3D-друк легко налаштовується, а балки можна адаптувати до потрібних розмірів для виконуваної роботи.

«Можливість настройки балок на місці дозволяє адаптувати характеристики кожної з них до конструкційних потреб в кожній точці будівництва», – говорить член команди Мігель Санчес.

Команда запатентувала свою нову конструкцію структурних балок з метою комерціалізації – залишається сподіватися, що вона надійде в масове виробництво якомога швидше.

Команда ETSIE запатентувала нову конструкцію пластмасових структурних балок, які повинні прийти на зміну класичним бетонним балкам. Фото: Higher Technical School of Construction Engineering (ETSIE)

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА