29 грудня 2020 року в центральній частині Хорватії стався потужний землетрус. Три головних гідровузла в країні: в містах Сисак, Петрина та Глина – були сильно зруйновані. Щоб допомогти відновити пошкоджені водопровідні труби та якомога швидше налагодити стабільне водопостачання, GF Piping Systems (за підтримки своїх хорватських партнерів PTMG) організувала безоплатну передачу 5000 фітингів ELGEF Plus різних розмірів.

Землетрус магнітудою 6,4 стався в центральній частині Хорватії. Він був найсильнішим за останні 140 років. Його епіцентр знаходився в 3 км на південно-захід від міста Петрина. Найбільш постраждалі райони знаходилися в районі Сисак-Мославіна, але сила землетрусу відчувалася у всіх сусідніх країнах, навіть в Австрії та Німеччині. Міста Сисак, Петрина, Глина та навколишні села були сильно пошкоджені, а центр Петрини – повністю зруйнований. Землетрус викликав зсуви ґрунту з амплітудою до 70 сантиметрів.

У постраждалих районах водопостачання забезпечується трьома гідровузлами: для міста Сисак – Сисацьким водоводом, для Петрини – водоводом Привреда Петрина та для міста Глина – водоводом Глина. В цілому це майже 600 км водопроводів.

Після землетрусу Сисацький водовід зміг продовжити роботу, незважаючи на численні витоки води (загальні втрати води склали майже 3 000 кубометрів на добу). Однак мережа Привреда Петрина навіть через місяць після землетрусу все ще не могла транспортувати воду, тому що її гідрологічні споруди були зруйновані. Великі руйнування відбулися і на водоводі Глина. Тепер все навантаження щодо забезпечення постраждалих районів водою припало на Сисацький гідрорвузол. Зараз водопостачальні компанії Хорватії намагаються відремонтувати існуючі трубопроводи. Наступним кроком буде оновлення пошкоджених мереж трубами, більш придатними для сейсмічно активних територій, наприклад поліетиленовими. Досвід таких країн, як Японія, Австралія і Нова Зеландія, показав, що навіть при сильних землетрусах поліетиленові мережі водопостачання виявили найбільшу стійкість.

Передача в дар 5000 фітингів ELGEF Plus різних розмірів від GF Piping Systems стане величезною допомогою для початку ремонту та заміни пошкоджених водопровідних труб. Це дасть можливість хорватським комунальним компаніям швидко та ефективно відновлювати систему водопостачання і запобігати втратам води, спричиненим землетрусом. Поліетиленові фітинги ELGEF Plus – правильний вибір для всіх областей транспортування води, газу та багатьох промислових систем, що працюють під тиском. Відсутність корозії, мала вага, висока хімічна стійкість, низькі загальні витрати иа тривалий термін служби обладнання – ось лише деякі з багатьох переваг системи ELGEF Plus.

Кожна окрема деталь і сідельце зроблені так, щоб відповідати один одному, і в зібраному вигляді утворюють надійні герметичні з'єднання. Використовуючи всього кілька продуктів, можна придумати безліч різних комбінацій. Модульність скорочує складські запаси. Використання поліетиленових комплектуючих стане для хорватських мереж у майбутньому надійним та ефективним рішенням для стабільного водопостачання.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА