Транспортування труб на будівельний майданчик – важлива складова будь-якого проекту. Іноді через віддаленість підприємства виробника трубної продукції вартість об'єкта істотно зростає. У таких випадках ефективним рішенням є застосування мобільних польових екструзійних комплексів.

Компанія Tubi USA Inc. (США) запатентувала модульну систему мобільної екструзії, яка знижує витрати на логістику, установку та транспортування труб з поліетилену високої густини (ПЕВГ), використовуваних у різних сферах: гірничодобувній, нафтогазовій, іригаційній, комунальному водопостачанні та каналізації тощо.

Модульні екструзійні одиниці виробляють продукцію на майданчиках Tubi або у кожного клієнта, що безпосередньо знижує вартість транспортування труб і забезпечує надійність поставок на кожен об'єкт для виняткового використання клієнтом. Ці мобільні екструзійні заводи можуть бути упаковані на вантажівки-платформи та доставлені на проектний майданчик за 72 години для виробництва поліетиленових труб  для різних інфраструктурних проектів. В умовах поточної пандемії Tubi може переміщати свої модульні заводи, туди, де це необхідно, і працювати з 100 % продуктивністю в порівнянні зі стаціонарними підприємствами, які можуть зіткнутися з обмеженнями потужності, зумовленими спадом на ринку.

«Наші модульні технології, що змінюють правила гри, задовольняють потреби постійно зростаючого та розгалуженого глобального суспільства, – зазначив Марчелло Руссо, генеральний директор Tubi. – З розширенням нашої географії існує реальна потреба у використанні більш ефективних, гнучких і стійких методів роботи».

Нова технологія усуває ризик роботи з трубними відрізками великої довжини, забезпечуючи при цьому переваги в сфері сталого розвитку за рахунок скорочення руху вантажівок. Мобільні заводи можна переміщати в стратегічно важливі місця, що забезпечує більшу гнучкість в порівнянні із звичайними підприємствами.

Вантажний автомобільний транспорт у даний час є практично єдиним ефективним способом доставки труб (по суші), що істотно обмежує екструзію довгомірних труб. Модульна екструзійна установка пропонує безпрецедентні довжини безшовних труб, вироблених безпосередньо на місці, що скорочує до 95 % кількість звичайних зварних з'єднань. Установка може здійснювати екструзію труб діаметром від 4 до 48 дюймів (1 дюйм = 2,54 см) завдовжки 500 футів (1 фут = 30,48 см) і більше.

Акредитований і сертифікований виробник труб Tubi забезпечує високі стандарти якості, які безпосередньо інтегровані в цю технологію: блок контролю якості вбудований в модульну конструкцію. Для контролю якості труб, поряд зі стандартними методами, компанія використовує вбудовані технології рентгенівського аналізу і метод центральної хвилі, що дозволяє отримувати високоякісні труби з поліетилену високої густини з тривалим терміном служби та доведеною міцністю.

Tubi відкрила нове мобільне виробниче підприємство в Бартоу (штат Флорид) з двома заводами, які в даний час повністю здані в експлуатацію і працюють. Компанія виграла великий проект, а потім орендувала приміщення у Mosaic Co., найбільшого виробника добрив в світі. Mosaic використовує труби Tubi для відведення стічних вод при видобутку фосфатів. Тут виробляються трубні відрізки довжиною 500 футів. «Ніхто раніше не робив цього на суші. Ми змогли також успішно виробити 16-дюймові труби у 1000-футових відрізках», – розповів Уес Лонг, головний операційний директор Tubi.

Раніше ринки напірних труб з ПЕВГ у Флориді були географічно віддалені від заводів з виробництва труб. Прямий доступ до нових екструзійних модулів в центральній Флориді знижує витрати на транспортування та монтаж, підвищує безпеку, знижує викиди вуглецю та створює робочі місця на місцевому рівні.

У даний час Tubi управляє мобільним екструзійним заводом в місті Одеса (штат Техас), і планує перемістити ще один мобільний екструзійний завод у Тусон (штат Арізона) для обслуговування гірничодобувної промисловості Південно-Заходу.

За межами США мобільні модулі були використані в Новій Зеландії. Тут було екструдовано 169 км труб з HDPE для зрошення 200 км2 сільськогосподарських угідь. Істотно покращилася логістика доставки труб у цю сільську місцевість.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА