Компанії Sulzer Chemtech (Швейцарія) та Borealis (Австрія) повідомили про завершення розробки інноваційного процесу екструзії гранул зі спіненого поліпропілену (ePP, ПП-В).

Поліпропілен є високоефективним полімерним матеріалом, що має високі механічні властивості і добре підходить для повторного використання та переробки. Щоб підтримати широкомасштабне впровадження ПП-В, Sulzer Chemtech розробив інноваційну виробничу лінію.

Отримане в результаті рішення, створене спільно з постачальником сировини Borealis, підтримує прагнення кінцевого ринку з більш замкнутим рішенням і, як очікується, зможе скоротити виробничі витрати до 60 %.

На відміну від традиційних методів виробництва в автоклавах, інноваційна система Sulzer Chemtech заснована на екструзії з прямим просоченням газом, пропонуючи просту в реалізації альтернативу зі швидкою окупністю інвестицій.

Виробники пінопласту зможуть реалізувати лінію компаундування, щоб значно знизити витрати, пов'язані з постачанням матеріалів, складуванням та проміжним транспортуванням. У результаті компанії можуть пропонувати вироби зі спіненого поліпропілену за більш конкурентоспроможними цінами, одночасно підтримуючи впровадження простих у переробці поліолефінів.

Додаткові переваги включають повний контроль над властивостями ПП-В, такими як насипна щільність, зміст закритих осередків і розподіл гранул за розміром, а також максимальну гнучкість в точній настройці рецептів. Крім того, високоавтоматизований процес знижує вимоги до технічного обслуговування і спрощує операції. При цьому екструдовані кульки можуть бути згодом легко перероблені стандартним тиском пари в парових формувальних машинах для отримання формованих виробів з піноматеріалу з кульками певної форми.

Sulzer Chemtech і Borealis розробляють альтернативу, яка може використовувати двоокис вуглецю, щоб задовольнити різні потреби клієнтів і настройки підприємства.

«Було приємно співпрацювати з таким лідером галузі, як Sulzer. Життя вимагає прогресу. Це нововведення сприятиме подальшому впровадженню наших рішень по спіненому поліпропілену, підтримуючи перехід до економіки замкнутого циклу використання пластмас. Таким чином, ми винаходимо заново, щоб забезпечити більш стійкий спосіб життя», – коментує Крістофер МакАрдл (Christopher McArdle), віце-президент компанії Borealis зі стратегії та розвитку нового бізнесу в області поліолефінів.

Торстен Вінтергерсте (Torsten Wintergerste), президент підрозділу Sulzer Chemtech, підсумував: «Ми дуже задоволені сучасною виробничої лінією по ПП-В, яку ми розробили разом з Borealis. Результат цієї співпраці дійсно свідчить про великий досвід обох компаній. Використовуючи наше новітнє рішення, клієнти зможуть скористатися передовим обладнанням з поліпшеними характеристиками, а також високоякісним поліпропіленом для виробництва кращих в своєму класі пін».

Спінений поліпропілен Borealis марки Baystar можна виробляти за технологією Sulzer Chemtech. Фото: Borealis AG, Sulzer Chemtech

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА