Через зношеність залізобетонних колекторів, що вже відпрацювали свій термін, на каналізаційних мережах у Сумах усе частіше трапляються аварійні ситуації.

Так, від початку березня у місті утворилися вісім  провалів ґрунту на з/б самопливних колекторах. Обвали ґрунту та руйнування асфальтового покриття сталися на вулицях Івана Сірка, Інтернаціоналістів, Замостянській, Лінійній та Черкаській. Спеціалісти водоканалу оперативно ліквідували аварії на чотирьох ділянках, здійснивши санацію 187 метрів мереж.

У квітні аварійно-ремонтні бригади працювали на розі вулиць Черкаської та Лінійної. Щоб забезпечити  містянам безперебійне водовідведення здійснювалося цілодобове перекачування стоків.

«15 квітня ми забезпечували цілодобове перекачування стоків у три етапи на вулиці Черкаській. Від 5 березня на цій ділянці власними силами було просановано 81 метр із 1400, що потребують заміни. Для реконструкції колектора готується проектно-кошторисна документація. Згідно з попередніми розрахунками, для реконструкції мережі на Черкаській потрібно близько 20 мільйонів гривень. Щоб запобігти екологічній небезпеці на вулицях Івана Сірка, Інтернаціоналістів та Героїв Крут потребують заміни майже 2 кілометри самопливного колектора», – розповів Йосип Тисівський, головний інженер КП «Міськводоканал».

За його інформацією, самопливні каналізаційні колектори, де сталися аварії, були збудовані із залізобетонних труб у 70-80-х роках минулого століття. З часом, під дією агресивних речовин та дій газової корозії бетон став крихким, а залізна арматура проіржавіла. Термін експлуатації таких каналізаційних мереж – до 25 років, і він давно минув.

Реконструкція зношених з/б колекторів із використанням сучасних полімерних матеріалів – безальтернативний спосіб недопущення каналізаційного колапсу в місті.  Найкращим рішенням є використання поліетиленових труб СПІРОКОР зі структурованим профілем: вони мають підвищену кільцеву жорсткість, легкі в монтажі, довговічні. Фахівці сумського водоканалу вже мають успішний досвід використання цих труб на каналізаційних мережах. Там де прокладено труби СПІРОКОР аварій не буває. 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА