Відповідно до нового звіту European Plastics Converters (EuPC), європейський ринок полімерів перебуває під тиском протягом вже кількох місяців, і негативні наслідки нестачі сировини та зростання цін серйозно впливають на виробництво пластмасових виробів у ЄС.

EuPC, торгова організація, що представляє європейських переробників пластмас, інформує, що компанії по всьому континенту повідомляють про труднощі з отриманням необхідної сировини для підтримки свого виробництва, а також про тривожно низькі запаси.

Попит на полімери відновився в другій половині 2020 року після сильного падіння виробництва через пандемію COVID-19 і відповідних заходів ізоляції. Однак у той час, як переробники пластмас почали збільшувати обсяги виробництва, постачання сировини відповідно не збільшувалося.

«З грудня 2020 року ситуація різко погіршилася. Крім того, екстремальні погодні умови в США призвели до виробничих втрат, що також позначилося на європейському ринку. Також європейські виробники заявляли про збільшення числа випадків форс-мажорних обставин в останні місяці, про що повідомив Альянс «Полімери для Європи», – розповів керуючий директор EuPC Олександр Данжис.

Ситуація ускладнюється браком морських контейнерів. EuPC повідомляє, що в результаті поєднання цих факторів ціни на полімери різко зросли, досягнувши рекордно високого рівня, а це, як наслідок, обмежило можливості кредитування і різко знизило дуже жорстку маржу конвертуючих компаній.

«В Європі налічується близько 50 000 малих і середніх компаній з переробки пластмас, яким доводиться стикатися з браком сировини та значним зростанням цін без будь-яких важелів впливу на переговори з транснаціональними виробниками полімерів», – зауважив президент EuPC Ренато Зельчер.

Якщо ситуація збережеться, все більше й більше компаній будуть змушені скорочувати своє виробництво, що призведе до браку пластмасових виробів, таких як продукція для будівельної промисловості (в т.ч. і полімерні труби) або упаковка для харчових продуктів тощо.

EuPC закликає своїх партнерів в європейській промисловості з виробництва полімерів працювати разом зі своїми європейськими клієнтами, щоб спробувати якомога швидше вирішити цю складну ситуацію, щоб не наражати на небезпеку поставки товарів першої необхідності.

www.packagingeurope.com

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА