В останню декаду квітня в Житомирі буде завершено монтаж нової водопровідної мережі та підключення її до вузла у камері КМР-3. Під час робіт тут замінено 400 м аварійного сталевого трубопроводу на новий, з поліетиленових труб, а також підключено його до нового трійника в реконструйованій камері. Також, у камері № 2  замінено запірну трубопровідну арматуру та перепідключено мережу діаметром 400 мм, яка пролягає через весь район Корбутівку, а також транспортує воду до Тетерівського масиву.

За інформацією директора «Житомирводоканалу» Андрія Нікітіна, ці роботи є  лише частиною великого проекту з модернізації магістральних трубопроводів, що реалізовується за кошти, виділені Світовим банком.

«Тут ми оновлюємо частину водопровідної мережі, прокладаючи поліетиленові труби діаметром 900 мм.На цьому тижні бригади виконують роботи з приєднання оновленої ділянки до існуючого магістрального трубопроводу, що живить центральну та промислову частини Житомира, а також Зарічани та Станишівку. У цілому проект передбачає реконструкцію 9,5 км мереж водопостачання та 7 дюкерних переходів, 6 з яких ми вже замінено,» – розповів директор водоканалу.

Менеджер водоканалу зі зв'язків з громадськістю Сніжана Герасимчук розповіла, що працівники підрядної організації замінили зношені сталеві труби, що вичерпали свій експлуатаційний ресурс, на пластикові. На черзі – випробування та дезинфекція оновленого трубопроводу.

Ця реконструкція здійснюється за кошти Світового банку та Фонду чистих технологій у рамках реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури–2». Бюджет проекту становить 137 млн. гривень. Модернізація  магістральних трубопроводів та дюкерів зменшує втрати у водопровідній мережі. Також, заміна застарілих трубопроводів мінімізує кількість аварійних ситуацій на мережах, що позитивно позначається на якості водопостачання житомирян.

«Капіталізація водоканалу є  важливою, а оновлення магістралей забезпечує зменшення поривів, покращує якість води та знижує ризик її повторного забруднення в мережах» – підсумував Андрій Нікітін.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА