Дочірня компанія Occidental Petroleum, Oxy Low Carbon Ventures (OLCV) і біотехнологічна фірма Cemvita Factory планують побудувати виробництво біоетилену, яка буде виробляти мономер зі штучного діоксиду вуглецю (CO2).

Пілотне виробництво буде мати потужність 1 тонну на місяць і буде виробляти біоетилен з використанням штучного діоксиду вуглецю, води та світла. Виробництво повинно має запрацювати в 2022 році. Компанії не повідомили, де буде розташований завод. Технологія конкурентоспроможна з виробництвом етилену, що одержується з вуглеводнів, хоча ціни компанії не вказали.

Етилен є основними сировинними компонентом для виробництва поліетилену (ПЕ).

Також у разі успіху проект може надати Occidental ще одне джерело етилену, який можна використовувати для виробництва полівінілхлориду (ПВХ), про це розповів Роберт Зеллер, віце-президент з технологій OLCV.

Процес, що розробляється Cemvita і OLCV не єдиний, який може виробляти етилен зі штучного діоксиду вуглецю.

Так, вже понад десять років бразильський виробник поліолефінів Braskem виробляє етилен шляхом дегідратації етанолу на своєму комплексі Triunfo в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул. Раніше Braskem оголосила про плани по розширенню потужностей заводу.

Довідка. OxyChem є дочірньою компанією Occidental Petroleum Corporation, однієї з найбільших в США нафтогазових компаній за ринковою капіталізацією. OxyChem виробляє основні хімічні речовини, вінілхлорид (ВХМ) та інші хімічні речовини, що використовуються для очищення води, при виробництві паперу, мила і дезінфікуючих засобів, в фармацевтиці, будівництві (у т.ч. полімерних труб) та автомобільній промисловості.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА