У рамках реалізації програми розвитку міської інфраструктури «Кривбасводоканал» продовжує реконструкцію комунальних мереж. Щоб оновити пошкоджену ділянку самопливного каналізаційного колектора діаметром 700 мм, який прокладено уздовж вулиці Героїв АТО поруч зі станцією швидкісного трамваю, було розроблено ексклюзивний проект.

Зважаючи на європейський досвід у галузі водопостачання та водовідведення, спеціалісти «Кривбасводоканалу» вирішили застосувати інноваційну для України технологію – модернізацію трубопроводу методом полімерного рукава. Аналогічні проекти на сьогодні реалізовані лише у Києві та Харкові.

Для здійсненння робіт було залучено підрядну компанію «Будівельна фірма СТАРБУД».

У підготовлену ділянку каналізації (ретельно очищеної від залишків стічних вод, а також сміття) через оглядові колодязі було протягнуто так званий гнучкий рукав (лайнер), виготовлений з полімерних композитних матеріалів. Потім його зсередини оборобили випромінюванням за допомогою спеціальної системи УФ-ламп. Під впливом УФ-світла матеріал рукава набув форму труби та затвердів. Уся операція була проведена за один день, і вже надвечір колектор був готовий до транспортування стоків.

Окрім швидкості, перевагою цього методу є відсутність будь-якого втручання у благоустрій прилеглої території і, відповідно, не обмежується рух міського транспорту. Процедура введення лайнера виконується виключно через колодязі. Гарантований виробником термін експлуатації трубопроводу із полімерів становить понад півстоліття. Матеріал лайнера стійкий до агресивних стічних вод, і має достатню міцність, щоб витримувати механічні навантаження від автотранспорту на проїжджій частині.

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА