Компанія Sica S.p.A. (Італія), яка є лідером в розробці та виробництві устаткування для обробки пластикових труб, представила дві моделі машин з технологією різання труб без утворення пилу та стружки.

Завдяки новій технології, яка дозволяє різати та знімати фаску без видалення матеріалу, цех і машини виробника труб зможуть залишатися чистими та служити довше. Нові трубні пили вже успішно запущені та працюють на багатьох заводах, економлячи матеріал, знижуючи витрати на переробку, знос інструментів для зняття фаски, витрати на технічне обслуговування, а також забезпечують безшумне різання та чистоту навколишнього середовища.

Перша модель, Combo 110KW, призначена для комбінованого протягування та різання пластикових труб з ПВХ без утворення пилу та стружки для ліній з зовнішнім діаметром від 12 мм (1/4'') до 100 мм (3½''). Друга, TRS W, призначена для різання чи різання та зняття фаски на трубах з ПВХ із зовнішнім діаметром від 25 мм (3/4'') до 500 мм (20'').

Відрізні пристрої Combo KW розроблені у версіях 2x1 і 2x2. Зокрема, версія 2x2 являє собою автоматичний верстат, який об'єднує паралельно розташовані дві тягнучі машини та дві пилки. Протягування та різання труб лезовими інструментами екструдованих жорстких труб можливе при подвійний екструзії та навіть з різними швидкостями по двох осях.

Кожний тягнучий пристрій має дві гусениці: верхня нахиляється та позиціонується пневматично (щоб відповідним чином адаптуватися до умов стартової лінії), а нижня також має змінну висоту, але встановлюється механічно в залежності від оброблюваних діаметрів.

Усі контактні компоненти гусениці виготовлені зі спеціальної нейтральної вулканізованої гуми з високим коефіцієнтом тертя та низьким зносом, і кожна з чотирьох гусениць оснащена векторними двигунами та новими трансмісіями для забезпечення максимальної продуктивності при зниженому енергоспоживанні.

Ріжуча система є планетарною з автоматичною синхронізацією швидкостей ріжучих візків зі швидкістю тягнучих пристроїв – все для чудової кінцевої якості різання труб, а також точності бажаної довжини.

Кожна машина Combo оснащена системою W, яка захищена патентом Sica (патент США 9 283 689 B2 – канадський патент 2 862 566). Завдяки спеціальним інфрачервоним лампам нагрівається лише та частина труби, де буде проводитися розріз. Потім розріз здійснюється шляхом поділу матеріалу за допомогою спеціальних інструментів. Дана інновація забезпечує різання труби з ПВХ без утворення стружки або пилу та без деформації зовнішнього діаметра відповідно до площі різання. В результаті виходить ідеально рівна кінцева поверхня без опуклостей.

Таким чином, з урахуванням використовуваного процесу ріжучі частини залишаються ідеально чистими, а допоміжні системи всмоктування та збору стружки більше не потрібні.

Стандартне обладнання доповнюється наявністю двох спеціальних панелей управління з сенсорним екраном для кожної лінії, які дозволяють вам легко та незалежно управляти двома осями екструзії, а також обладнанням з ефективними системами захисту від вторгнень для підвищення загальної безпеки експлуатації.

Моделі TRS W залежать від діаметра труби та доступні у версіях TRS 160 W, 250 W, 400 W та 500 W. Даний різальний пристрій також має патент Sica (патенти США 9,757,894 B2 і 10,046,509 B2 – канадський патент 2,862,743). На сьогоднішній день це єдина система в світі, здатна знімати фаску з труб з ПВХ без видалення матеріалу; діючи з локалізованою деформаційною дією, можна отримати ідеально сформовані фаски з чудовою якістю з точки зору повної відсутності шорсткостей, які, як відомо, шкідливі для цілісності ущільнення на етапі з'єднання труб.

Усі моделі оснащені електричної синхронізацією механізмом з двома ременями для забезпечення високої динаміки, а також системою різання «на льоту» з ЧПУ, що забезпечує в будь-яких робочих умовах необхідну точність довжини відрізаної труби (± 1 мм). Фактично ця система забезпечує ідеальну синхронізацію блоку різання/зняття фаски зі швидкістю труби і, як наслідок, точне позиціонування в тій точці, де необхідно розрізати/зняти фаску. Можливість виконання «розрізів на льоту» (патент Sica EP129515) оптимізує корисний хід ріжучого блоку, збільшуючи його потенціал з точки зору виконуваних розрізів/знять фаски.

Усі моделі даної лінії оснащені кольоровими сенсорними панелями управління з чіткими та розбірливими символами, а також можливістю віддаленої допомоги для діагностики та втручання в роботу машини в режимі реального часу.

За допомогою цих рішень Sica вирішує проблему стружки, пилу та пластикових волокон, надавши «екологічні» пилки та знизивши виробничі витрати на екструзію труб.

Модель машини Combo 110KW від Sica призначена для комбінованого протягування та різання пластикових ПВХ труб без утворення пилу і стружки. Фото: Sica S.p.A.

 Машина Sica моделі TRS 160 W з технологією різання труб без утворення пилу та стружки Фото: Sica S.p.A.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА