Реконструкція Бортницької станції аерації (БСА) є наймасштабнішим інфраструктурним  та найбільш обговорюваним проектом Київводоканалу. Нагадаємо, що згідно з умовами Кредитної угоди між Японським агентством міжнародного співробітництва JICA та Кабінетом Міністрів України, японська сторона виділила кредит на 108 мільярдів японських єн  під 0,1 % річних  терміном на 40 років, з 10-річним пільговим періодом.

Такж за умовами кредиту консультантами та генеральною підрядною організацією можуть бути тільки японські компанії, а АК «Київводоканал» виконуватиме технічну процедуру закупівлі яу якості замовника.

За період березнь-листопад 2019  року Київводоканал здійснив процедуру закупівлі робіт (вибору генпідрядної організації) за Проектом. Київський водоканал та японський Консультант за погодженням з JICA були змушені достроково завершити процедуру закупівлі, оскільки  останній виявив невідповідності критеріям тендерної документації.

У травні 2020 року була оголошена повторна процедура закупівлі робіт,  протягом року проведена передтендерна зустріч з представниками японських компаній учасників, які виявили бажання взяти участь у торгах. Для учасників торгів в рамках процедури закупівлі було організоване відвідування об’єкту реконструкції.

Через складну ситуацію, зумовлену COVID-19, на прохання учасника та JICA було прийнято спільне рішення представників Міністерства фінансів України, JICA та Київводоканалу подовжити термін подачі пропозицій до 29 січня 2021 року.

У лютому 2021 року відбулися відкриття технічної частини тендерної пропозиції та початок оцінювання, а в березні – фінансової частини, після чого розпочалося оцінювання пропозицій.

Технічна частина відповідала вимогам тендерної документації щодо Проекту, а от результати перевірки фінансової частини пропозиції показали, що  її ціна суттєво перевищує очікувану розрахункову вартість Проекту, підтверджену на етапі розробки робочої документації японським консультантом 1.

Тому Товариством заплановано проведення цінових переговорів з учасником з метою зменшення вартості пропозиції.

«Хочу підкреслити, що гроші, які надаються JICA – це кредит, а отже його необхідно буде повертати.  Тобто, чим дешевше нам обійдеться реконструкція, тим менше в подальшому буде навантаження на тариф. Ось чому ми не можемо прийняти пропозицію, ціна якої перевищує очікувану розрахункову вартість Проекту, і робимо все можливе, щоб знизити вартість. З цим і повязано подовження процедури визначення японської генпідрядноі організації», – зазначив генеральний директор Київводоканалу Сергій Крушановський.

Безпосереднє виділення коштів на будівельні роботи буде здійснювати уповноважений японський банк лише після підписання контракту із японською генеральною підрядною організацією. Місце проведення розрахунків – територія Японії.

Таким чином, реконструкція відбуватиметься  за планом та під постійним контролем JICA, японських фахівців, Кабінету Міністрів України, міської влади, керівництва ПрАТ «АК «Київводоканал». Відповідно до існуючого графіку реалізації Проекту, вихід на будівельний майданчик очікується у кінці 2021 року. Термін реалізації Проекту – 6 років.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА