У Кропивницькому завершено роботи з оновлення частини каналізації між вулицею Волкова та мікрорайоном Нова Балашівка. Цей каналізаційний колектор приймає значний об’єм стічних вод з багатоповерхівок на вулицях Джерельна та Повітрянофлотська та переходить на мікрорайон Бєляєва.

Мережа проходить під естакадою. Свого часу там відсипали дорогу, що спричинило просадку та роз’єднання стиків бетонного колектора, а отже стоки перманентно підтікали назовні. На стикових з’єднаннях постійно проводилися ремонтні роботи, проте вони давали лише тимчасовий результат.

Старий трубопровід перебуває на балансі ОКВП «Дніпро–Кіровоград» з 1985 року, і його експлуатаційний ресурс вже вироблено. Кропивницький водоканал прийняв рішення щодо санації цього відрізку каналізаційної мережі з використанням сучасних пластикових труб.

Ще однією проблемою цього трубопроводу було його засмічення побутовим сміттям, що зменшувало його пропускну здатність. Тому перед процесом санації ділянку колектора ретельно промили. Потім у стару трубу діаметром 500 мм протягнули нові поліетиленові труби діаметром 350 мм.

Під час проведення робіт водопостачання не відключалося, тобто мешканці незручностей не відчули. Три дні тривали підготовчі роботи, 21 травня було здійснено безпосередньо санацію колектора, 22 травня роботи повністю закінчено. Загалом тут оновили 200 метрів каналізаційної мережі коштами і силами комунального підприємства.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА