Фахівці КП «Харківводоканал» з початку поточного року реконструювали 8,5 кілометрів міських мереж холодного водопостачання.

За інформацією заступника директора з виробництва комплексу «Харьковводопостачання» КП «Харківводоканал» Миколи Завади, у перші дні червня роботи йдуть у Слобідському районі на вулиці Монюшка, 18.

«Тут проводиться планове оновлення технічно зношеної ділянки водопровідних мереж з використанням сучасної технології – методу горизонтального направленого буріння (ГНБ). Це одна з сучасних технологій, що є ефективною при ремонті комунікацій у міських умовах. На даній ділянці буде замінено 40 метрів аварійного водогону діаметром 225 мм. Ремонтні роботи здійснюють кваліфіковані фахівці за допомогою сучасної спецтехніки», – розповів Микола Завада.

Метод горизонтального направленого буріння мінімізує обсяги земляних робіт і практично не порушує структуру дорожнього покриття. З початку року в Харкові за допомогою ГНБ переклали трубопроводи холодного водопостачання вже на 4 об'єктах, а загалом, з моменту придбання водоканалом спецтехніки – на 23. При цьому водоканальці використовують поліетиленові труби, термін безаварійної служби яких становить близько 100 років.

Микола Завада зазначив, що ремонтні роботи відбуваються по всьому місту. Робота бригад водоканалу спланована  заздалегідь згідно з графіком. Таке поетапне планування дозволяє вчасно підготувати трубопроводи до опалювального сезону та забезпечити жителів міста якісним водопостачанням. Всього в планах підприємства оновити в поточному році 25 км трубопроводів.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА