Експорт поліетилену (ПЕ) зі США за перші чотири місяці 2021 року знизився на 11,1 % у порівнянні з тим же періодом минулого року, згідно з даними ICIS.

При цьому експорт ЛПНГ зі США знизився на 10,92 % за січень-квітень, експорт поліетилену високої густини (ПЕВГ) знизився на 15,83 %, а експорт поліетилену низької густини (ПЕНГ) виріс на 3,75 % за цей період.

Зниження експорту було викликано більш низькими середніми виробничими показниками після впливу полярного шторму в середині лютого на узбережжі Мексиканської затоки США. Стійке зростання внутрішнього попиту поряд з більш високими цінами на внутрішньому ринку в порівнянні з продажами на експорт також сприяв падінню експорту, оскільки виробники віддавали пріоритет внутрішнім продажам.

ПЕНГ був єдиним видом ПЕ, який зафіксував збільшення експортних продажів за чотиримісячний період, оскільки робота двох нових виробництв ПЕНГ в листопаді 2020 року переважила вплив полярного шторму на обсяг виробництва.

Раніше повідомлялося, що експорт поліетилену зі США в 2020 році виріс на 10,8 % у порівнянні з 2019 роком, при цьому експорт поліетилену зі США вперше перевищив 10 млн тонн. При цьому експорт ЛПНГ зі США виріс на 19,2 % за січень-грудень, експорт ПЕВГ зі США виріс на 5,7 %, а експорт ПЕНГ знизився на 5,3 % за цей період.

Основними виробниками поліетилену в США є Chevron Phillips Chemical (CP Chem), Dow, LyondellBasell, ExxonMobil, Formosa, INEOS, Total Petrochemicals і Westlake.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА