Перетворення чистих промислових відходів і брудних змішаних відходів з системи «Зелена точка» на чисті полімери або навіть складні компаунди, тобто вторинна переробка пластмас, є багатокомпонентним і надзвичайно складним завданням.

Екструзійний підрозділ KraussMaffei (Німеччина), будучи досвідченим виробником обладнання та експертом в області матеріалів, володіючи великою кількістю ноу-хау для сталого успіху на цьому важливому ринку, що росте, представило першокласне рішення щодо обладнання для різних застосувань в області вторинної переробки пластмас.

«Найбільшими перевагами, які пропонує KraussMaffei, є різні рішення по обладнанню, які можна адаптувати для кожного конкретного випадку переробки. Залежно від конкретних вимог ми можемо спроектувати ці лінії як автономні або каскадні рішення з практично необмеженою продуктивністю», – пояснив Карл-Філіп-Пьопель, директор з глобальних застосувань продукту в області екструзійної техніки KraussMaffei».

«Ще одним плюсом є можливість використання системного рішення, що складається з одношнекового та двошнекового екструдерів, особливо коли йдеться про переробку пластмас на основі розчинників. Ми є єдиним виробником машин у світі, який пропонує цю унікальну комбінацію з одних рук», – додав він. 

Екструзійні технології для термомеханічної вторинної переробки

При механічній переробці пластикових відходів хімічна структура залишається незмінною. Використані пластикові деталі подрібнюються, очищаються, поділяються за типом матеріалу і повторно обробляються.

«Технологія KraussMaffei EdelweissCompounding заснована на використанні двох екструдерів, що працюють каскадно. На першому етапі в двошнековий екструдер завантажуються пластикові відходи та готується вихідний матеріал, щоб дегазований розплав можна було фільтрувати через фільтр від 100 до 300 мкм – у залежності від технічних характеристик майбутнього продукту», – пояснює Франц Кайльбах, відповідальний за напрямок вторинної переробки KraussMaffei.

«Залежно від планованого використання виробленого матеріалу після екструдера ZE встановлюється гранулююча система або ж очищений розплав безпосередньо передається на другу стадію, тобто в екструдер для компаундування. Тут здійснюється цілеспрямований апсайклінг матеріалу за рахунок включення наповнювачів і підсилюючих агентів, добавок, стабілізаторів і барвників», – продовжує Франц Кайльбах. 

Cutter Compactor виробництва KraussMaffei

Технології компаундування EdelweissCompounding може передувати стадія ущільнення, якщо насипна щільність подрібненого матеріалу становить менше 0,25 кг на літр. Чим «пухнастіші» вихідні матеріали, тим важливіше використання різака-ущільнювача для нагріву, сушки та агломерації відходів плівки, щоб полегшити їх подальшу переробку в двошнековому екструдері. 

Оптимальні рішення з дегазації на основі розчинників

«Процес на основі розчинника пропонує цікаву альтернативу, особливо для композитних матеріалів, які не можна розділити механічно. Розчинники використовуються для відділення полімерів від пластикових композитів або пластикових сумішей. Однак згодом розчинник необхідно знову видалити»,  пояснює Франц Кайльбах. Тут також вступає в дію двошнековий екструдер ZE BluePower.

Обертання його шнеків створює велику та постійно оновлювану поверхню розплаву, з якої леткі речовини можуть легше виходити. Через отвори в корпусі, які пов'язані з вакуумом, розчинники видаляються з процесу. Видалення розчинника здійснюється на різних ступенях тиску. Забруднені розчинники можна обробляти та повторно використовувати шляхом випаровування та наступної конденсації.

На цьому етапі точні характеристики процесу визначаються необхідними властивостями одержуваного полімеру. Наприклад, якщо ви хочете знизити залишковий вміст розчинника в матеріалі з вихідних 30 до 2 %, досить двошнекового екструдера. Однак якщо потрібні рівні чистоти в діапазоні ppm, рекомендується двоступенева каскадна конфігурація. KraussMaffei Extrusion реалізує це каскадне рішення, використовуючи комбінацію одношнекового екструдера з двошнековим.

«Незалежно від того, чи переробляється матеріал за допомогою термомеханічного процесу, чи процесу на основі розчинника, результатом завжди є оптимально очищений розплав. Цей розплав можна або повторно гранулювати як стандартний полімер, або поліпшити на додатковій стадії компаундування», – уточнює Франц Кайльбах.

Першокласне рішення щодо обладнання для вторинної переробки

Висока енергоефективність – одна з визначних переваг екструдера ZE BluePower. Експлуатаційні витрати істотно знижуються завдяки численним інноваціям у галузі енергоефективності та технологічним особливостям, таким як силові передачі з оптимізованою робочою точкою, трифазні двигуни з водяним охолодженням і редуктори з максимальним ККД.

Модульна система секцій циліндра довжиною 4D і 6D і широкий вибір доступних шнекових елементів забезпечують безкомпромісну гнучкість при розробці індивідуальних рішень для двошнекових екструдерів ZE BluePower для конкретних застосувань. Поєднання великого вільного об'єму технологічного блоку з високою щільністю крутного моменту створює найкращі умови для економічного процесу переробки та компаундування.

 Екструзійні рішення KraussMaffei для виробництва високоякісних вторинних компаундів. Фото: KraussMaffei

 Технологія компаундування KraussMaffei EdelweissCompounding – чудове каскадне рішення для переробки та компаундуапння відсортованих пластикових відходів за один цикл. Фото: KraussMaffei

 Технологія одношнекового екструдера для ефективного видалення розчинників з розплаву. Фото: KraussMaffei

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА