Для поліпшення якості водопостачання у Тернополі у червні розпочато реконструкцію Верхньо-Івачівського водозабору. Цей водозабір розташовано на відстані 18 кілометрів від Тернополя у селі Івачів Горішній. В експлуатацію його було введено ще у 1976 році. Добова проектна потужність Верхньо-Івачівського водозабору становить 87,6 тис. кубометрів. Двома водопровідними лініями діаметром 800 та 1000 мм вода з нього постачається до 75 % споживачів у місті.

До складу водозабору входять: шістнадцять артезіанських свердловин; дев’ять  резервуарів чистої води (відповідно три загальним об'ємом 8 тис. кубометрів та шість - 30 тис. кубометрів), насосна станція ІІ-го підйому (ВНС № 5); два водогони (d=800 і 1000 мм); хлораторна; насосна станції ІІІ-го підйому (ВНС № 4).

З артезіанських свердловин вода подається до резервуарів чистої води, а потім через насосну станцію ІІ-го підйому по двох водогонах – до резервуарів чистої води водопровідної насосної станції ІІІ-го підйому, потім знезаражується рідким хлором і далі – через насосну станцію ІІІ підйому по водопровідних мережах транспортується до осель споживачів.

Модернізацію обладнання одинадцяти свердловин, водопровідної насосної станції № 5 (із встановленням чотирьох нових насосних агрегатів), системи електропостачання, оновлення чотирьох ниток зношених сталевих водопроводів з використанням поліетиленових труб загальною протяжністю 6,2 км,  встановлення сучасної запірної арматури та інші роботи передбачено контрактом «Реконструкція Верхньо-Івачівського водозабору» у рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури-2», що фінансується Світовим Банком. На замовлення комунального підприємства «Тернопільводоканал» за результатами міжнародного тендеру його реалізовуватиме компанія «ІБК «Євротехнології».

Перед тим, як замінити насосне та технологічне обладнання, артезіанські свердловини будуть прочищені гідродинамічним методом.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України зареєструвала початок підготовчих робіт з реалізації проекту.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА