Двом третинам території нашої держави загрожує посуха, що створює великі ризики для сільського господарства. Про це в інтерв'ю «BBC News Україна» розповів Роман Лещенко, глава Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За його інформацією, за останні десятиліття Центральна Україна фактично з лісостепової перемістилася у степову зону.

«Помірно-континентальний клімат змістився більше ніж на 120–150 км на північ. Ситуація дуже складна. Глобальні зміни клімату вже є очевидними. У цьому році опади є, у період вегетації сільськогосподарських культур були хороші дощі, однак це не означає, що щось кардинально змінилося. У нас спостерігається велика деградація ґрунтів, приблизно 6 млн. гектарів земель потребують поетапної консервації, це з точки зору захисту від водної та вітряної ерозії», – підкреслив міністр.

Як зазначив Роман Лещенко, щоб змінити ситуацію, уряд розглядає проект зрошення на півдні України, його вартість оцінюється приблизно у $5 млрд.

«Ми це бачимо через механізм державно-приватного партнерства, залучення компаній, які належать до топ-10 іригаційних компаній світу. Мова йде про США, Ізраїль, Францію, Великобританію, Китай, які мають новітній досвід у реалізації таких проектів. Ми зараз із ними ведемо переговори щодо проекту, який буде одним із наймасштабніших у Європі», – зазначив міністр.

Виходячи з сучасних техлоногій зрошення, одним з найкращих рішень при облаштуванні систем поливу у сільськом господарстві є використання поліетиленових труб. Вони довговічні та легкі у монтажі.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА