У поточному році бригади «Харківводоканалу» реконструювали вже  11,2 кілометрів зношених мереж водопостачання, що потребували оновлення.

Заступник директора з виробництва комплексу «Харківводопостачання» КП «Харківводоканал» Микола Завада розповів, що перекладання водопроводів здійснюється по всіх районах міста, зокрема, на останню декаду липня в роботі 10 об'єктів.

«Масштабна планова заміна мереж холодного водопостачання відбувається на вулиці Старицького в Шевченківському районі. Тут ми перекладаємо зношений водовод діаметром 600 мм. Заплановано замінити 260 метрів мережі, 60 метрів вже оновлено. Тривають земляні роботи, паралельно – монтаж і зварювання ще 60 метрів поліетиленових труб. Для поліпшення якості водопостачання харків'ян ми застосовуємо сучасні технології та матеріали. На вулиці Старицького роботи триватимуть до вересня», – підкреслив Микола Завада.

Реконструкція мережі здійснюються без відключення споживачів від водопостачання. Поліетиленові труби укладають паралельно зі старим водопроводом, а після перемикається подача води між мережами. Таким чином, мешканці будинків вулиці Старицького не відчувають незручностей під час ремонтних робіт. Також цей трубопровід забезпечує водопостачання Олексіївського житлового масиву, де якість води у споживачів після заміни труб суттєво покращиться.

«Нові ПЕ труби довговічні, їх гарантований термін придатності становить набагато більше 50 років, в той час, як сталеві витримують тільки 20 років. Вони стійкі до дії корозії та енергоефективні. Труби з’єднують методом стикового зварювання. Дві труби заводяться у торцівник зварювального апарата, фрезеруються, потім заводиться нагрівальний елемент, виставляється на певну тривалість і гідравлічним циліндром здавлюються два розігрітих кінця труби. Виходить суцільна трубна нитка, який працює без відмови», – зазначив заступник директора з виробництва комплексу «Харківводопостачання».

У 2021 році в Харкові за планом буде оновлено 24 кілометри мереж водопостачання.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА